„Chcete vyhrát soud? Zaplaťte!“ Komikado Kensuke (Masato Sakai) miluje peníze, krásné ženy a luxusní život. Též je to excelentní právník, který své spory vždy vyhrává. Mayuzumi Machiko (Yui Aragaki) má sice úplně jiný žebříček hodnot, ale i tak nakonec skončí jako Komikadova zaměstnankyně. Každý jejich případ tak připomíná boj o to, kdo má vlastně pravdu. (Lex.San)

Tsuki

Přiznám se, že jsem měla od tohoto seriálu o něco vyšší očekávání. Aragaki Jui i Sakai Masato zahráli své role přesvědčivě a prostředí soudnictví jim sedlo (i když samozřejmě podotýkám, že tohle je hodně odlehčený a komický náhled na soudy a advokátní praxi v Japonsku), ale něco tomu chybělo. Myslím si, že to bude především tím, že v průběhu jednotlivých epizod nebyl znatelný téměř žádný větší vývoj ve vzájemném vztahu těchto dvou postav. Nemyslím tím samozřejmě to, že by se snad do sebe měli zamilovat, to vůbec ne (popravdě by to bylo spíš k podivu), ale přece jenom jsem čekala, že se Komikado-sensei (Sakai Masato) ve svém přístupu trochu polepší a že ho postava mladé právničky obměkčí. Takhle to však byly pouze jednotlivé epizody o různých soudních případech, během kterých se Komikado-sensei a Mayuzumi-sensei ve svém komickém vztahu oboustranné nesnášenlivosti navzájem škádlí. A najednou to prostě jen skončí, navíc naprosto absurdním koncem. Přestože mám obecně japonské seriály velmi ráda, tohle nebyl tak úplně můj šálek kávy. ~(2,8)~ ()

Lex.San

Námět jak excentrická přesto velice inteligentní a schopná osoba přichází do kontaktu s ostatními méně výstředními lidmi nelze považovat moc za originální záležitost a je jedno, jestli se jedná o právníka, doktora či třeba vědce. Legal High bezesporu od pádu do naprostého průměru zachraňují hlavní postavy. Jak Komikado, tak Mayuzumi mají něco do sebe. A to něco mě nutilo pustit si vždy další díl. I když jsou jejich případy celkem zajímavé (a hlavně Komikadovy výkony u soudu, kdy mu pusa prostě jela, až jsem nestačil číst titulky), spíše mě bavilo to jejich přetahování se s Mayuzumi, které vždy okořenil Hattori-san.*** Hudba se mi sice nevryla pod kůži, ale svůj účel splnila celkem slušně (zvlášť ending byl neobvyklý).*** Přesto budu hodnotit jen za slabé 6*. Legal High se totiž zařadilo do té skupiny seriálů, u kterých jsem vždy dělal kromě koukání na monitor ještě další činnosti. S tím, že bych seriál doporučil těm, kdo holdují u právnických počinů spíše brnkání na komickou strunu. ()