Historicky laděná televizní série, zasazena do období vládnoucí čínské imperiální dynastie Tang (618 - 907), nastiňuje příběh mladého válečníka Baili Tusu (Yifeng Li), který v sobě třímá mocnou spirituální auru, díky niž se z něj v řadě nebezpečných šarvátek stává jen těžko porazitelný soupeř. Při jedné z podobných šarvátek s lokálními bandity, potkává dvojici Ouyang Shaogong (Zhenyu Qiao) a Fang Lansheng (Ma Tianyu). Ta se na nebezpečnou cestu za získáním zvláštního nefritového ornamentu vydala za účelem vytvoření bájného a tajemného elixíru znovuvzkříšení. Dobrodružství plné bezpočtu fantazijních příšer, zvláštních bytostí a kouzel začíná právě v okamžiku, kdy se Baili přidává k dvojici, doufající, že proklamovaná síla lektvaru dokáže k životu přivést jeho vlastní matku. Po krátkém setkání s jedním z nesmrtelných, Feng Qingxue (Yang Mi), hledající na zemi svého bratra, trojice dobrodruhů záhy zjišťuje, že na cestě za získáním lektaru není jen ona sama, a aniž by věděli o jeho účincích, jsou nuceni postavit se silám, usilujícím o zkázu celého známého světa. (Conspi)

• Inspiraci televizní série čerpá z úspěšné počítačové hry "Legend Of The Ancient Sword". Tu má na svědomí čínská herní výrobní společnost Shanghai Aurogon. Hra se ve své době stala první čínskou, v níž se každé z postav dostalo plnohodnotného čínského dabingu. Televizní série vznikala od poloviny roku 2014 ve velkolepém čínském filmovém studiu Hengdian World Studios. (Conspi)