Divoké ostrovy Skotska

Nigel Pope

Kamera:

John Aitchison

Ewan McGregor

Skotské Hebridy představují nejzazší hranici oddělující Evropu od nevyzpytatelného Atlantiku. Ewan McGregor vypráví příběh o zdejší fauně. Na okraji Atlantického oceánu leží drsná země skal a vody omývaná větrem, která ale ukrývá spoustu krás. Hebridy představují jedinečné místo s divokou přírodou. Ve světě tyčících se útesů, pláží s bílým pískem a ledově čistých moří žijí nezapomenutelná divoká zvířata – vydry, orli, jeleni lesní, tuleni, delfíni a žraloci velcí. Život ale tady není vůbec jednoduchý. Musí čelit divokému oceánu a jednomu z nejhůře předvídatelného počasí v Evropě, kde jedinou jistotou jsou neustálé změny. Sledujte jedinečné zdokumentování jednoho roku na těchto ostrovech, velkolepé dojemné příběhy zvířat a to vše navíc zachyceno nejlepšími kameramany na svět. Série o Hebridách je nezapomenutelným zážitkem. (National Geographic)

sskrblik

Záběry z divoké přírody Skotska mě učarovaly. Alespoň hodinu v teple můžete se sklenicí skotské nasát atmosféru drsných Hebrid a kochat se rozmanitostí vodních živočichů a ptactva. ()

Sadova302b50

Náramné, hodně detailní záběry, moře, počasí a jejich vlivy, mořští obyvatelé, ptáci migranti i stálé živočišné osazenstvo, problém zavlečených zvířat, do toho člověk - farmář a vyhlídky do budoucnosti,... Moje hodnocení je velmi subjektivní, ale tento pořad mě prostě uchvátil. ()