Batman: Útok na Arkham

• USA Batman: Assault on Arkham (viac)

Vládna agentúra je na stope zloduchovi menom Hádankár (Ridler), a preto unesie niekoľko známych zločincov a donúti ich spolupracovať. Jej cieľom je získať tajné informácie, ktoré Ridler nahral a ukryl do svojej vychádzkovej palice, uzamknutej v sklade v nápravnom zriadení Arkham. Tím skladajúci sa zo zloduchov má neľahkú úlohu nenechať sa chytiť a získať požadované údaje. Medzitým v meste Gotham hľadá Batman Jokerom ukrytú "špinavú" bombu. Odrazu tak pred ním stojí neľahká zdvojená úloha: musí nielen zastaviť tím zločincov, ale aj zachrániť celé mesto pred zamorením radiáciou. (3dgeorge)

P1tr

Poměrně tuctový a vizuálně nezajímavý animák ze stáje DC, který ačkoliv slibuje hodně, nemá ve výsledku příliš čím zaujmout a trestuhodně mrhá špičkovými postavami, které uvrhne do nezáživného příběhu, který jim nedává příliš možností vyniknout. Samotné postavy udělají na plátně radost, ale jejich pouhá přítomnost nestačí na zakrytí dílčích nedostatků, které snímek výše než do průměru nepustí. Stále se ale jedná o milionkrát lepší Suicide Squad misi, než hraná verze od Ayera. ()

hroubek

Příjemná změna. Většina animáků od DC předvádí velmi působivou práci a tady tomu není jinak. Největším plusem, který vidím je zápletka, která se točí kolem druhořadých záporáků. Což je změna, kterou jsem nečekal, ale zaručeně mě pobavila. Hodně mě také překvapilo jak moc se přitvrdilo, desítky mrtvých, ukousnuté hlavy, kaluže krve, černý humor na maximum a taky zvláštní chování ženských postav. Akce je hodně zábavná, Joker je extrémně brutální a Harley Quinn je neuvěřitelně praštěná. Škoda, že se to ke konci začne rozpadá a objeví se další a další postavy, které v tom udělají akorát bordel. Působivý animák od DC, který jasně splňuje standart, kterými se animáky od DC prezentují. ()

Davies182

Ve scénáristické žumpě vymáchaná snůška extrémně hloupých scének. Tohle je i na comics už vážně moc. Infantilní akční bordel, ve kterém je z jakéhosi záhadného důvodu místo i pro pár odvážných a brutálních scén, a v němž samotný Batman skoro "nehraje", jsem po místních nadšených výkřicích opravdu nečekal. Od půlky jsem se těšil, až to skončí. ()

ledzepfan

A co jako? Klidně tam mrdnu i tu pátou i když čtyři by byly možná objektivnější. Ale když ona je to tak parádní jízda. Je to saprově nakreslené (hlavně teda Batman, Joker a Harley jsou tak špičkově črtnutí jak možná ještě v animáku nikdy). I když všechny postavy šlapou jak mají a v teamu vládně příjemně jiskřivá chemie tak stejně nelze nevypíchnout Harley- to je kapitola sama pro sebe a táhne celý film nahoru neskutečným způsobem..... Po šňůře spíše průměrných animáků se DCčko zase jednou pořádně vytáhlo a přineslo naději, že možná ještě nezapoměli dělat nejlepší komiksové animáky. ()

PauloZ

Nekompromisní řež, která jen co začne, tak rázem i končí. Myšleno ve smyslu, že není čas na vatu a divák nedostane prostor vydechnout. Pro mě pompézní a atrakcemi a akcí narvaný díl, který neskutečně sype a rozhodně se nebojí rozdávat krvavé bullets and scars. Jen tam je pro někoho možná méně Batmana a více party kolem Deadshota, což je naopak pro mě o to zábavnější. ()

• Mezi zabavenými Jokerovými věcmi, kterými se v jedné scéně přehrabuje Harley Quinn, je i klaunská maska z filmu Temný rytíř (2008). (ledzepfan)
  • Ve filmu si můžeme všimnout odkazu na film Batman se vrací (1992). Když Batman zneškodní Victora Zsasze, který drží rukojmí, naprosto stejným způsobem, jakým zneškodnil netopýři hrdina klauna ve snímku Batman se vrací. (TwoFace)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)