Céline Dion: My Heart Will Go On

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 1997, 4 min

Céline Dion, Leonardo DiCaprio (a.z.), Kate Winslet (a.z.)

Pieseň My Heart Will Go On je v poradí dvanásta skladba z piateho anglicky spievaného štúdiového albumu kanadskej speváčky Céline Dion. Album s názvom Let´s Talk About Love vyšiel štrnásteho novembra roku 1997. Song je zároveň i súčasťou soundtracku filmu Titanic. Oficiálny videoklip k skladbe je prešpikovaný zábermi z toho romanticko-katastrofického filmu, ktorý v roku 1997 nakrútil James Cameron. (MM_Ramone)

MM_Ramone

Pieseň "My Heart Will Go On" je v poradí dvanásta skladba z piateho anglicky spievaného štúdiového albumu kanadskej speváčky Celine Dion. Album sa volá "Let´s Talk About Love". Vyšiel štrnásteho novembra roku 1997. Song "My Heart Will Go On" je zároveň i súčasťou soundtracku oscarového filmu "Titanic". Oficiálny videoklip ku tejto skladbe je prešpikovaný zábermi z toho kultového romanticko katastrofického filmu, ktorý v roku 1997 natočil režisér James Cameron. **** ()

kingik

Se Céline Dion Titanic snad ještě pluje a na jeho palubě se zpívá tahle tklivá písnička. Pravda, na palubě léta páně 1912 o houslové smyčce a hudbu jako takovou nebyla nouze, akorát se houstlo za velice nepříznivé situace. A na konci devadesátých let se kanadská diva s velkým hlasovým rozsahem proslavila téměř na stejné úrovni jako velkofilm, ke kterému byl song nazpíván. Písnička rozrážela hitparády jako ledoborec a žádný ledovec ji nezastavil. V roce 1997 jako by ani žádný jiný song současně při uvedení filmu do kin ani neexistoval a písnička na delší dobu ovládla světovou hudební scénu. Prodejnost interpretky šla prudce nahoru, došlo i na předělávky (Dan Hůlka skladbu o rok později pohřbil otřesným coverem) a v budoucnu už žádná jiná písnička od ní neměla takový hromadný dopad na širokou posluchačskou obec jako právě tahle filmová skladba. Až to bylo na škodu. I přes pěkný klip s řadou prostřihů na to nejzajímavější z filmu se písnička tak oposlouchala, že se pozornost k ní značně otupila a kdykoliv zazněly její úvodní tóny z rádia nebo televize (internet v té době ještě neměl takové masivní zastoupení), tak už reakce na písničku byly spíše negativní. Čím vzácnější byla možnost poslechu téhle sladké a kýčovitým nádechem obalené skladby, avšak díky nezbytnému nadhledu interpretky vybavené obdivuhodnou pěveckou technikou se to značně vyrovnávalo, o to víc ta melodie byla na poslech silnější. 60% ()

Marek1991

Jedna z najkrajších romantických piesní vôbec. Občas mi ako mladému človeku už asi takpovediac liezla na nervy, lebo bola dosť často hraná a ja som prechádzal rôznymi obdobiami, ale po čase jej proste tú nadčasovosť, tú atmosféru, to zapadnutie do filmu Titanic, vlastne množstvo vecí musím priznať ako skvelých. Klip je takto podľa mňa vhodne urobený. ()

• Hlavní píseň k filmu Titanic (1997). Byla oceněna Oscarem za nejlepší píseň. (NinadeL)