Grammy Awards 2014

(relácia)
  • USA The 56th Annual Grammy Awards
všetky plagáty

Přímý přenos z 56. předávání nejprestižnějších hudebních cen světa v Los Angeles. Nejvíce zlatých gramofonků může letos získat rapper Jay Z, který je nominovaný hned v devíti kategoriích z celkových více než osmdesáti. Jako obvykle ale nepůjde v noci z neděle na pondělí jen o ocenění těch nejlepších z nejlepších. Na pódiu ve Staples Center v Los Angeles se totiž bude hlavně hrát a zpívat. Obzvláště pikantní číslo chystá elektronické duo Daft Punk (letos pět nominací), které si ke svému vystoupení přizve Stevieho Wondera. Diváci se mohou těšit také na Kendricka Lamara (sedm nominací), Pink nebo na „special Grammy moment", kdy se mají na pódiu setkat Merle Haggard, Kris Kristofferson, Willie Nelson a Blake Shelton. Česká televize nepřerušila tradici přímých přenosů z této velkolepé show už deset let – a letos načneme druhou dekádu. Tlumočí D. Hábová, komentuje J. Rejžek. (Česká televize)

GodComplex

Neveril bych, ze neco takoveho napisu, ale me se tento rocnik Grammy Awards vazne libil, spousta vybornych vystoupeni - od skvelych mainstream pecek jako "Royals", pres tanecni party "Get Lucky", nebo dedky z Metallicy vzdavajici hold Lou Reedovi svym 100 let starym flakem One az po zakonceni Nine Inch Nails/Queens of the Stone Age, tento rok navic take prekvapive minimum hiphopu, kterym byly predchozi rocniky dost prolezle, nejzasadnejsi oceneni zaslouzene pro Daft Punk a jejich vyborne album Random Access Memories, kompilacni soundtrack pro Davea Grohla a jeho Sound City, achievement oceneni pro electro bohy Kraftwerk a dokonce i nejlepsi videoklip pro Davida Finchera, i kdyz zrovna k tak strasnemu songu. Kazdopadne v ramci moznosti zabavna hudebni party. 7/10 ()

..Lucas..

Wow, skvělé! Téměř každé vystoupení bylo dechberoucí, opravdu zážitek. Ať už mladí talenti jako Hunter Hayes, Taylor Swift a Lorde a nebo Paul McCartney, Stevie Wonder a další. LL Cool J jako moderátor už klasika. ()

rekkky

56. předávání nejprestižnějších hudebních cen světa v Los Angeles se nese v duchu srdceryvných děkovných řečí, nikdy nekončící reklamy a spoustu více či méně známých osob z různých oborů a profesí, které buď vyhlašují jednotlivé výherce nebo uvádějí velké množství vystoupení interpretů. Vystoupení od Pink, Daft Punk, Lorde a Robin Thicke opravdu stála za to. ()

Selixinho

Třirkát Grammy pro Daft Punk jednoznačně a zaslouženě! Dále Lorde-Royals pro mě nečekaným dvojitým výhercem cen! Za Macklemore and Ryan Lewis jsem taky velmi rád. Celkem kvalitní ročník! ()