Aby vytrhl svého mladšího bratra (David Grant) z netečnosti, připravuje jej Marcus (Kevin Costner) na jeden z nejpopulárnějších amerických závodů na kolech: na "Coors International Bycicle Classic", ukrutné třídenní závody napříč pohořím Colorado - Rockies. Režisérovi akčních filmů Johnu Badhamovi ("Wargames", "Létající oko", "Číslo 5 žije") se podařilo v tomto nákladném filmu postihnout strhující a fascinující atmosféru velmi tvrdého závodu. Kromě razantní akce přináší i napětím nabitý vztah mezi oběma bratry a autenticitu, která vyráží dech. "Vítězové - American Flyers" je něčím více než filmem o kolařském sportu. Je to příběh o lidech, kteří překonávají sami sebe, aby získali vítězství větší a cennější než všechno ostatní. (Warner Home Video CZ)

c.tucker

Jeden z mála filmů o cyklistice a je velmi zajímavý v momentech, kdy se sedí na kole, když příjde na řadu to vše okolo, tak je to slabé jak odvar z jetele. Grant i Costner super a bratská rivalita je tu vidět. Hudba při jízdě je výborně zvolena a uplně to nabádá k nasednutí na kolo je jet se projet někam do hor. ()

rt12

Velmi pomalé až zdlouhavé tempo filmu mě do doby, než Costner málem slítl ze skály, nijak neuchvátilo a spíše uspávalo. K tomu mě vadil nadabovaný hlavní hrdina, hlas Čenského mně vyloženě vadil. Jsem fanda sportovních filmů. proto dávám o hvězdu víc než by si toto dílo zasloužilo. ()

Lacike

Je to viac rodinná dráma ako športový film. K nejakému závodu dôjde až po hodine a dovtedy sa tam ríéšia vzťahy v jednej rodine a to hlavne medzi dvoma rozhádanými bratmi. Nakoniec sa pomeria a môže sa začať bicyklovať jak o život. A to je tiež len priemerne zaujímavé. Bicyklovať ma vždy bavilo, ale čumieť na závody v telke nie. A to ani vo filme. Samozrejme tu nesmie chýbať ani klišé so zákerným hlavným protivníkom, ktorého porazia v poslednej pidistotine. Film je ozvláštnený len chorobou jedného z bratou, ale keďže sa o nej nehovorí, tak je to len taký skrytý strašiak na ktorý na konci po radostnej výhre všetci zabudnú a nasledujú titulky s pozitívne naladenou hudbou. Nakoniec ma najviac bavili epizódky s prísnym trénerom, ktorý sa snažil donútiť cvičiť svojho tučného syna. Neúspešne. Takže výsledkom je mix rodinnej drámy a športového filmu na jedno pozretie. P.S: čakal som, že mladá, krásna, plastikami nedokaličená Jennifer Grey tu bude mať väčšiu úulohu. 5/10. ()

Rakosnicek77

Opět můj oblíbený žánr, který v tomhle snímku celkem přesvědčivě vyvrací všeobecně zaběhlé tvrzení o tom, že filmy ze sportovního prostředí jsou nudné a nezajímavé. Tenhle snímek vás přesvědčuje o opaku v průběhu celého děje, takže se většina nakonec přistihne při tom, že hlavním hrdinům fandí a drží jim palce, při dosažení vítězství v legendárním závodě "Peklo západu" Kevin Costner v roli Markuse, netradičně s fešáckým knírem. ()

dobytek

Kevin Kostěj se celkem snaží, ale z filmu, jehož hlavní náplní je jízda na kole, se prostě nic moc vyždímat nedá. Sledovat stádo cykloidů v přiteplenejch trikotech, jak funěj do kopců a u toho hraje příšerná hudba z 80. let, je pro mě docela utrpení. Tento film mi tak utkvěl v paměti hlavně proto, že tam hrála "ta holka z Komanda". Nicméně nějaký lepší momenty se tam i našly. Třeba John Amos nutící svýho tlustýho syna cvičit. ()

• Název filmu „American Flyers“ se objevuje na vystavené fotografii, kde jsou spolu David a Marek jako chlapci na kole. Stejný název pak nese i titulní skladba k filmu od Glenna Shorrocka. (DruidKarel)
  • Muzzinyho tým ve filmu se jmenuje "7-Eleven". Tento tým opravdu existoval a soutěžil na Tour de France koncem 80. a začátkem 90. let 20. století. Tým se stal "Motorola Team", když změnil sponzora. Byl to také tým, za který závodil Lance Armstong, předtím než mu byla nalezena rakovina. (c.tucker)
  • Závod Peklo Západu (Hell of West) projíždí nejvýše položeným silničním sedlem USA: Trail Ridge Road ve výšce 3 713m (ve filmu samozřejmě ve stopách 12 000+). (maaan)