Aby vytrhl svého mladšího bratra (David Grant) z netečnosti, připravuje jej Marcus (Kevin Costner) na jeden z nejpopulárnějších amerických závodů na kolech: na "Coors International Bycicle Classic", ukrutné třídenní závody napříč pohořím Colorado - Rockies. Režisérovi akčních filmů Johnu Badhamovi ("Wargames", "Létající oko", "Číslo 5 žije") se podařilo v tomto nákladném filmu postihnout strhující a fascinující atmosféru velmi tvrdého závodu. Kromě razantní akce přináší i napětím nabitý vztah mezi oběma bratry a autenticitu, která vyráží dech. "Vítězové - American Flyers" je něčím více než filmem o kolařském sportu. Je to příběh o lidech, kteří překonávají sami sebe, aby získali vítězství větší a cennější než všechno ostatní. (Warner Home Video CZ)

Faidra

Protože jsem jedním z těch cykloidů, o nichž se tu zmiňuje dobytek a protože považuju funění do kopce za poněkud zdravější zábavu než vysedávání u PC, nebyla jsem tímhle filmem nijak zklamaná. I když jsou Vítězové všechno možné jen ne originální, převratní a objevní, po návratu z dalšího dobrovolného cyklistického mučení s krycím názvem Šlapej nebo zemři bylo docela příjemné dívat se, jak se pro změnu potí Kevin Costner. ()

Dale

Ako športová rozprávka fajn. Máme tu všetko - sympatického hlavného hrdinu, slizského protivníka aj nadupaného rusáka. A teraz otázka za milión, ktorý z nich tie extra ťažké preteky asi vyhrá? To, že hlavný hrdina nikdy predtým nepretekal a nevie ako sa jazdí v pelotóne nie je vôbec podstatné. Dosť amatérsky scenárista vyriešil aj výsledky a priebeh jednotlivých etáp, využijúc tie najotrepanejšie klišé. Pobavili ma všetky tri, s realitou toho mali asi menej spoločné než Star Wars. Keď treba zmazať časovú stratu, šupneme do etapy štyri prémie s 30 sekundovou bonifikáciou, ak je jednu celú etapu hrdina v úniku, tak v tej ďalšej bude ten najmenej unavený zo všetkých... Proste nezmyslov je tam po milu Jarmilu, ani nemusíte nejako extra sledovať cyklistiku, aby ste na ne prišli. Druhá rovina filmu týkajúca sa choroby je trošku lepšie zvládnutá, no aj tá sa dala spracovať oveľa lepšie. 50% ()

Rakosnicek77

Opět můj oblíbený žánr, který v tomhle snímku celkem přesvědčivě vyvrací všeobecně zaběhlé tvrzení o tom, že filmy ze sportovního prostředí jsou nudné a nezajímavé. Tenhle snímek vás přesvědčuje o opaku v průběhu celého děje, takže se většina nakonec přistihne při tom, že hlavním hrdinům fandí a drží jim palce, při dosažení vítězství v legendárním závodě "Peklo západu" Kevin Costner v roli Markuse, netradičně s fešáckým knírem. ()

c.tucker

Jeden z mála filmů o cyklistice a je velmi zajímavý v momentech, kdy se sedí na kole, když příjde na řadu to vše okolo, tak je to slabé jak odvar z jetele. Grant i Costner super a bratská rivalita je tu vidět. Hudba při jízdě je výborně zvolena a uplně to nabádá k nasednutí na kolo je jet se projet někam do hor. ()

Lacike

Je to viac rodinná dráma ako športový film. K nejakému závodu dôjde až po hodine a dovtedy sa tam ríéšia vzťahy v jednej rodine a to hlavne medzi dvoma rozhádanými bratmi. Nakoniec sa pomeria a môže sa začať bicyklovať jak o život. A to je tiež len priemerne zaujímavé. Bicyklovať ma vždy bavilo, ale čumieť na závody v telke nie. A to ani vo filme. Samozrejme tu nesmie chýbať ani klišé so zákerným hlavným protivníkom, ktorého porazia v poslednej pidistotine. Film je ozvláštnený len chorobou jedného z bratou, ale keďže sa o nej nehovorí, tak je to len taký skrytý strašiak na ktorý na konci po radostnej výhre všetci zabudnú a nasledujú titulky s pozitívne naladenou hudbou. Nakoniec ma najviac bavili epizódky s prísnym trénerom, ktorý sa snažil donútiť cvičiť svojho tučného syna. Neúspešne. Takže výsledkom je mix rodinnej drámy a športového filmu na jedno pozretie. P.S: čakal som, že mladá, krásna, plastikami nedokaličená Jennifer Grey tu bude mať väčšiu úulohu. 5/10. ()

• Muzzinyho tým ve filmu se jmenuje "7-Eleven". Tento tým opravdu existoval a soutěžil na Tour de France koncem 80. a začátkem 90. let 20. století. Tým se stal "Motorola Team", když změnil sponzora. Byl to také tým, za který závodil Lance Armstong, předtím než mu byla nalezena rakovina. (c.tucker)
  • Závod Peklo Západu (Hell of West) projíždí nejvýše položeným silničním sedlem USA: Trail Ridge Road ve výšce 3 713m (ve filmu samozřejmě ve stopách 12 000+). (maaan)
  • Muzzinyho přezdívka ve filmu je "Kanibal". "Kanibal" byla také přezdívka skutečného pětinásobného šampiona Tour De France Eddieho Merckxe, který se objevil ve filmu. (c.tucker)