Tři sestry - Pijánovka

všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Česko, 1993, 2 min

corpsy

Je tento song výstižný? Hlavne je výstižný tento videoklip, ktorý sa veľmi morálke nevenuje, ale zase to robí v celej počestnosti. Paradox. ()

MM_Ramone

"Na highwayi číslo jedna vyjetejma kolejema, v pachu nafty, svíček, prachu, jezděj trucky beze strachu, možná potkáš cestou Láďu, jak žene svuj dravej bus, svojí starou rychlou káru, který říká autobus. V Průhonicích vezme plnou, na padesátym spláchne kolou rybu, kterou snědl celou smaženou, jen trochu leklou. U Humpolce v příkrym kopci často bouraj politici, Láďa vždycky zapálí si Camelku, jak dobrodruzi, u Křížů si koupí žvejku, velkej stejk a pěknou holku, na cestě je chlapům smutno, zvlášť když nemaj rychlou ruku. Každej řidič má svůj příběh, někdo prchá před osudem, někdo zdrhá před svou starou, neboť ztratil prachy s vírou (nebo nejakou holku s dírou). Láďa nosí ve svym srdci příběh černej, jako krtci, plnej zrady, krve, pěstí, závisti a nenávisti, jeho příběh je tak krutej, že je ze všech nejkrutější, že ho Láďa nosí v sobě a zemře s nim ve svym hrobě. A tak končí tahle píseň o Láďovi s autobusem, jeho příběh my neznáme, a tak o něm nezpíváme! Highway číslo 1 a po ní jede king, Láďa jede autobusem, je fuck highway king!" *** ()

Jara.Cimrman.jr

Láďova autobusová cesta po drncající Dé jedničce patří k tomu nejlepšímu, co dal Антон Павлович Чехов Třem sestrám do vínku. Povedená skladba i "dramatický" videoklip přitom nepostrádají dostatek ironického nadhledu a já si na něj vzpomenu pokaždé, když míjím Průhonice, Humpolec či Devět křížů. ()

• Část textu: "U Humpolce v příkrym kopci často bouraj politici" je narážkou na autonehodu Alexandra Dubčeka ze 1. září 1992. (Olík)