Mám strach zapomenout

(TV film)
  • Francúzsko J'ai peur d'oublier

Zůstává jen láska... Fabienne je krásná pětačtyřicetiletá žena, matka dvou dětí. Po prvním nevydařeném manželství se znovu vdala a její muž ji hluboce miluje. Zákeřná nemoc vstoupila do jejich života příliš brzy, nečekaně, plíživě. Zprvu si Fabienne nepřipouští, že zapomíná, že je občas dezorientovaná, až nekompromisní lékařský verdikt odhalí příčinu. Její manžel Patrick nasazuje do péče o Fabienne všechny své síly, ale děti zvládají zhoršující se situaci stále obtížněji. Každému občas selžou nervy a v rodině dochází k výbuchům.
Až se jednoho dne Fabienne ztratí. Zapomene, že do obchodního domu přijela autem, neví kde je a kdo je. Ujme se jí muž, který ji chce zprvu okrást. Jejich společná cesta, je cestou k sobě samým, stejně jako pátrání po ztracené Fabienne se pro ostatní členy rodiny stává poznáním, co pro rodinu skutečně znamená. (Česká televize)

Aky

Někdy mi připadá, že filmů o Alzheimerově chorobě je víc než pacientů. Mám strach zapomenout se docela slibně rozvíjel, ale v poslední části se všechno začalo kazit. Scénář si začínal pomáhat násilným lámáním logiky v jednání postav, celé to přestávalo být věrohodné, vanula z toho spíše rozumová vypočítanost. ()

Tommassi3

"To vy jste mi šlohnul kreditku !!" - "Já ?? Ani omylem !!" - "To, že mám alzheimera, ještě neznamená, že jsem pitomá !!" ;) ()

MirkaP

Vyvolal ve mně silné osobní vzpomínky, raná fáze nemoci mojí matky také byla spojena s "útěkem"... Akorát nebyla tak mladá. ()

Snorlax

Je to trošinku sentimentálnější, než jsme od Francouzů zvyklí, ale má to šarm, humor i takové to správné sympatické vyznění. (Viděno během Challenge Tour Speciál 2015: Filmový lov.) ()

spotczek

Průměrný film o nepříjemné chorobě, která bohužel nedostala hlavní roli, protože by se na to nedalo koukat. Přišlo mi, že filmaři chtěli natočit rodinné drama, ale potřebovali ho něčím okořenit, tak to naroubovali na alzheimera. Smotali toho dohromady až příliš. A nakonec ještě happy end... Pokud však někomu nevadí nepravděpodobné náhlé napravení zloděje a podvodníka, zachraňujícího z čisté křesťanské lásky duševně nemocnou od sebevraždy, objetí násilnického syna s nevlastním otcem a spojitost dávného zneužití a útěku se současným zmateným tápáním, pak se bude mít na co dívat. ()