Dva kamarádi Cukimoto a Hošino spolu hrávají ping pong. Zatímco Cukimoto hraje spíše z dlouhé chvíle než ze zápalu pro sport, Hošino ping pong miluje a je odhodlán vždy a za každou cenu vyhrát. Jednou si ovšem jeden z trenérů pingpongového kroužku povšimne Cukimotova nadání a rozhodne se z něj vytvořit prvotřídního hráče. S blížícím se oblastním turnajem je Cukimotův a Hošinův další zápas na spadnutí. Ovšem tentokrát nepůjde o hru čistě pro zábavu, tentokrát to budou brát vážně oba dva. (Sigurdr)

Tomihiro

Animovaná adaptace mangy Taiyō Matsumota v jehož podání se ping pong stává něčím víc než jen sportem. Smile a Peco, dva kamarádi z dětství, jejichž cesta za vítězstvím na středoškolském šampionátu se stává skoro až mystickou. Spojení Taiyō Matsumota a Masaaki Yuasaa nemohlo dopadnout lépe! ()

Zíza

Není to zrovna mainstream a není to zrovna pro každého s jakoukoliv náladou. Postavy nejsou animované jako líbivé postavičky, ale spíše jako nelíbivé držky. No a co? Pořád to má něco do sebe. Má to tah na branku. Experimentuje se zde s projevem, obrazovka se tříští na jednotlivá okna jako v manze, ale o to je intenzivnější. Je to rychlé, nezaobírá se to detaily, přesto to není ploché. Naopak. Poznáváme hráče ping pongu, zjišťujeme jejich motivace, odhalujeme, co je v nich. Dialogy běží, pokud nedáváte pozor, nakonec postavy „neuvidíte“. Tenhle experiment se povedl. Beztak moje nejoblíbenější postava je hráč, kterého hned ze začátku porazí Cukimoto, a on pak zkouší různé věci. Začíná na pláži. ()

Hromino

Když spojí síly dva výstřední ptáci svého oboru – anime režisér Masaaki Juasa a kreslíř Taijó Macumoto –, je přinejmenším jisté, že výsledek jejich práce bude mezi ostatními výtvory dané sezóny nepřehlédnutelný. A jsem moc rád, že je nepřehlédnutelný nejen po stránce audiovizuální, jak se dalo čekat, ale že si tvůrci dali záležet i na tom, co vlastně chtějí odvyprávět. Ping Pong není jen o tom podat příběh o hře ping pongu – on celý je totiž hra. Juasa si ruku v ruce se stránkou audiovizuální hraje se způsoby vyprávění a až na samou únosnou mez zkoumá, jak moc se dá minimalizovat prostor potřebný pro plnohodnotné odvyprávění narativu. Dialogy létají rychlostí odpáleného pingpongového míčku, průběh zápasu či důležité změny ve vývoji postavy se vypráví sekvenčně prostřednictvím rozdělené obrazovky a způsob zachycení pohybu spolu se zapojením hudby je kapitolou sám pro sebe. Devízou mang Macumota je kromě charakteristického stylu kresby také to, jak moc si dává záležet na realističnosti dialogů k vystižení hloubky charakterů a jejich postupného vývoje – a i to je zde úspěšně zachováno. Naprosto rozumím tomu, že zdejší výstřednost audiovizuální i vypravěčská nemusí být stravitelná pro každého – ostatně ani mě Ping Pong napoprvé nezaujal a ani jsem jej nedokoukal do konce –, ovšem napodruhé si mě pro změnu získal ihned. Kdybych se mu za každou cenu snažil něco vytknout, jistě by se mi to podařilo, ale proč se o to snažit za každou cenu, když pozitiva jasně převažují. Hledáte-li na poli anime něco svěžího a neortodoxního, mohu jedině doporučit. ()

boogieman

Príbeh je ok, ale nie kvôli nemu je toto výnimočný počin. Ide však o masterpiece animácie, ktorá zobrazuje pohyb a radosť z neho spôsobom, ktorý je absolútne strhujúci. Spôsob akým sa tu pracuje s rozdeľovaním obrazu do "komiksových polí" a rozprávaním deja v priebehu ping pongového zápasu cez elaborátne montážne sekvencie je fantastický. Zachytenie pohybu cez neproporcionálnu kresbu s netradičnou perspektívou dáva filmu unikátnu dynamiku, a začlenenie tohto druhu animácie je brilantným ťahom. Bez debát jedno z najzaujímavejších animovaných diel aké moje oči zhliadli. Príbehovo je to tiež fajn, ale rozhodne to nedosahuje rovnakej kvality ako po animačnej stránke, ale o to ani nejde. ()

Terezinka198

Zajímavá animace, které jsem postupně přišla na chuť. Byla jsem skeptická, když jsem všude slyšela jen chválu a viděla jen vysoká hodnocení, ale ano, bylo to povedené. Příběh o ping pongu. Proč ne? Líbilo se mi, že to nemělo nějaký příliš klišé konec (a taky, že hlavní hrdina není neporazitelný frajírek, ale prostě kluk, kterému je do jisté míry vše jedno). 9/10 ()

JackStrange

Drama o ping pongu, přátelství, dětských snech, rivalitě, odhodlání. Stylové sportovní anime s překvapivě dobrým příběhem, které rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

Dajtin

Fakt sa mi to pacilo, pribeh nebol tisickrat odohrane klise, ale nieco viac intenzivnejsie so zaujimavym filozofickym podtextom. Najviac sa mi pacila animacia a netradicne spracovanie videa. Okrem toho animacia vynikla presne tam kde ma najsilnejsi potencial a to je v inom/netradicnom zobrazeni pohybu o dost viac intezivnejsie a zaujimavejsie. Uplne ma to nadchlo pre stolny tenis :D ()