Spotlight se zaměřuje na odhodlaný a energický život zpravodajských reportérů, zejména pak sleduje mladou reportérku Seo Woo-jin (Son Ye-jin) a její cestu za slávou. Od počátečních neúspěchů a strádání se z ní postupně stává stěžejní žena celého zpravodajství. (Tyckin)

Vavča

Divná série, kde Ye-jin Son hraje novinářka, která má odhalovat velké kauzy , ale v reálu ji musím před průšvihy chránit její kolega, který ji kvůli neschopnosti v jednom dílu zfackuje. Celkově pro mě seriál neměl žádné napětí, dobře napsané postavy, je to jedna z těch sérií na kterou bych raději zapomněl, ale nejde to, chci varovat ostatní. ()

Tyckin

Tak určitě slabší seriál, ale rozhodně to není taková tragédie, jak tvrdí Vavča. Téma zpravodajství nepatří mezi nejatraktivnější, navíc zpracování opravdu není takové, že by veškeré dění dokázalo plně zaujmout. Nicméně mnohé herecké výkony nejsou vůbec špatné, ač ani Son Ye-jin zde nemá tolik prostoru, aby předvedla své nezpochybnitelné kvality i půvab. Dějství je takové trochu roztříštěné, ale přecijen celým seriálem se táhne jedno velké téma a zejména v závěru pak již dokáže upoutat a zvýšit napětí. Při absenci českých titulků pro mne osobně byl trochu problém všemu rozumnět – díky zaměření je seriál hodně ukecaný a řeší se tu vážnější témata, tudíž má (pod)průměrná Angličtina nebyla úplně postačující, přesto si ale nemyslím, že s českými titulky by se mé hodnocení posunulo nahoru či dolů. Zde zkrátka o průměrné, ale celkem sledovatelné dílo jež nabízí pohled do zákulisí zpravodajské práce. A jelikož v něm účinkuje Son Ye-jin, mé pozornosti uniknout nemohlo. ()