Prípad Lizzie Bordenovej

(TV film)
  • Česko Dvojnásobná vražedkyně Lizzie Bordenová (viac)

Vo Fall River v štáte Massachusetts sa jedného horúceho letného dňa roku 1892 vracia Lizzie Bordenová (Christina Ricci) domov - do domčeka, kde žije so svojím otcom Andrewom (Stephen McHattie), nevlastnou matkou Abby (Sara Botsford) a sestrou Emmou (Clea DuVall). Namiesto privítania ju však čaká desivý pohľad na brutálne zavraždených rodičov ležiacich v kaluži krvi. Po niekoľkých prvých výsluchoch sa podozrenie obracia práve proti najmladšej dcére Lizzie, ktorá sa vzápätí stáva hlavnou podozrivou. Jej právnik Andrew Jennings (Billy Campbell) ju obhajuje s tým, že len duševne chorá žena by dokázala vziať do ruky sekeru a urobiť niečo také strašné... Je to pravda? Alebo je snáď Lizzie psychicky narušená? (TV Doma)

Sabrewulf

Absolutně nepobírám smysl existence tohoto filmu. Nejde o nějaký překvapivý thriller, který by na konci šokoval tím, že ta nevinná dívka je skutečně vrahem, protože nám to film prozrazuje hned od začátku včetně názvu. Zbývalo by tedy alespoň soudní drama, které by mohlo zaujmout postupným rozplétáním důkazů, které by pak vedly k usvědčení a následnému pověšení té svině na prvním stromě, na což jsem já osobně od začátku čekal. Ani to ne, když ji osvobodili. Jděte do prdele, dokonce ani soudní přelíčení nemají žádný smysl, protože neprobíhá předkládáním oněch důkazů, ale jen prachsprostým domněnkováním, jelikož si to žalobce jen usmyslel (byť měl pravdu) bez jakýchkoliv pevných pilířů. Prostě ona je vrah a tečka. Demence. ()

nascendi

Zaujalo ma, že TV film bol nakrútený podľa skutočnej udalosti, zaujalo ma, ako dobre bola Christina Ricci pre túto úlohu zvolená. Ale to je tiež všetko, čo ma na tomto filme zaujalo. Zvyšok bol neúspešným čakaním na niečo, čo by dodalo filmu potrebnú atmosféru, ktorú si vyžadoval príbeh brutálnej vraždy. ()

petrik11

Trochu zdĺhavá dráma, potešil ma opätovne Stephen McHattie, aj keď jeho rola bola menšia. Filmík neunudí, ale nejaká veľká diera do sveta to tiež nie je. Ku koncu som sa už tešil, že celé sa to zvrtne, ale Lizzie nakoniec svoju rolu poriadnej potvory pekne stručne potvrdila. Herecký ansámbl bol veľmi príjemný. ()

Morholt

Když se člověk podívá na dobovou fotografii skutečné Lizzie Borden, dojde k přesvědčení, že by nejenže byla schopná vraždu spáchat, ale že jí i spáchala. Alespoň u mě tomu tak bylo. Oproti zjevně robustní ženě s psychotickým výrazem působila drobná Christina Ricci jako pravý opak, ale přesto se jí podařilo do role tak položit, že celý film v pohodě utáhla. A to ta omáčka okolo nebyla vůbec špatná. Vydařily se vedlejší postavy včetně otce, který eventuální vražedkyni dává motiv, ale přesto režie téměř po celou dobu bruslí na hraně nejistoty a nechává na divákovi, aby se přiklonil k vině či nevině. Bavil i soudní proces, který sice mohl být vypjatější, ale i tak jsem s ním spokojen. Líbil se mi soundtrack, který se sem sice zdánlivě nehodil, ale ta trochu tvrdší muzika sem sedla jak p*del na hrnec. A nakonec pobavil kruegerovský závěr, který ve mě vyvolal hříšnou myšlenku o týmovce Lizzie a Freddyho. Příjemné televizní překvapení. 80% ()

Malarkey

Jasnej a zřetelnej příběh je zasazen do poctivé atmosféry přelomu 19. a 20. století uprostřed USA a šmrcnutý s moderní rockovou hudbou, která mi do příběhu perfektně sedí. Stejně tak na tom jsou i herečky Christina Ricci a Clea DuVall, kde každá hraje to svoje a u obou je radost na ně koukat. Nečekaně příjemná a stylová jednohubka. ()

• Natáčelo se v kanadské provincii Nové Skotsko v lokalitách Windsor, Halifax a Lunenburg. (Terva)
  • Film je inspirován skutečnou událostí. (Margay)