Príbeh rodiny Simmonsovcov sa odohráva v malom južanskom mestečku v Mississippi počas horúceho leta roku 1970. Malý Stu a jeho staršia sestra Lidia prežívajú svoje prázdninové dobrodružstvá v tesnom spojení so svetom dospelých. Otec Stephen, psychicky ťažko poznačený vietnamský veterán, si nedokáže udržať prácu a matka Lois sa zúfalo pokúša sama udržať rodinu nad vodou. Lidia a Stu si s kamarátmi stavajú domček vo vetvách stromu a vedú "vojnu" s deťmi večne opitého vdovca Lipnicka. Zároveň sa len ťažko vyrovnávajú s tým, že ich otec je outsider. Počas leta deti spoznávajú, že nenávisť a nevraživosť vedú len k nezmyselnej a ničivej vojne. Začínajú chápať otcovu filozofiu tolerancie a vzájomnej pomoci, ktorá však nešťastného muža paradoxne pripraví o život. Touto obeťou však otec symbolicky pripraví cestu svojim milovaným deťom. (TV JOJ)

Stegman

Někomu může tento film připadat dlouhý, ale podle mě se to celkem povedlo. Costner zde moc prostoru nedostává, hraje unaveného válečného veterána. Wood tu má prostoru o hodně víc, hraje malého kluka s malým sebevědomím, neustále se snažícího vydobýt si svou pozici mezi ostatními dětmi. Pokud máte rádi filmy jako např. Srdce v Atlantidě nebo Pošli to dál, tak to zkuste. ()

camper

Abych se přiznal, vůbec nechápu nízké hodnocení, jaké tento film zde na ČSFD má. Dlouho jsem se mu vyhýbal, ale když jsem ho shlédl byl sem překvapen - příjemně. Naprosto výborný zážitek. Nejvíce se mi líbila role Kevina Costnera a to, jak vychovával své děti, zvláště pak syna Stu (Eliah Wood). V tomto filmu nenajdu žádné slabé místo! ()

Smok

Sentimentálny, nostalgický, rozvážny a nikam sa neponáhľajúci film, ktorý si len tak plynie a divákovi nechá dosť času, vychutnať si protivojnový, humanistický pohľad na vec a pohľad do detského sveta stromov, prianí, hier, ale aj drsnej reality. Elijah bol sympaťák od mlada, to neni o čom a vo dvojke s Kevinom im to šlo vynikajúco. Spokojnosť. ()

RHK

Dost divný rodinný film s vynikajícím 11-tiletým energickým Elijah Woodem a nevýrazným 36-letým Kevinem Costnerem. Film je o vtahu syna a otce - válečného veterána unaveného věčným hledáním práce a bojem o živobytí, v paralelní rovině pak o snaze jeho dětí o právo na plnohodnotný život bez soubojů se spolužáky a s vlastní střechou nad hlavou. Průměrný film +1* za Wooda a -2* za cituplný vydírající scénář a režií nedosažené napětí. Trailer: http://www.sms.cz/film/strom_snu/ukazka ()

Hal_Moore

Tři hvězdy, nebo čtyři? Už dlouho jsem se tak těžce nerozhodoval. Poklidné, ke svému konci pomalu se linoucí dobrodružné drama (zvláštní to spojení) o tom, že válka (se životem) je v každém z nás, ale není vždy nejlepší do války vstoupit. Díky pomalému ději lépe porozumíte jednotlivým postavám a jejich činům, občas jsem se však neubránil pocitu roztahanosti a únavy. Co mě však definitivně probudilo byla závěrečná desetiminutovka, u které se snad ani nudit nedalo. Costner je tu jen jako vábička, skrze kterou tvůrci chtěli přitáhnout něžnou polovinu díváků, kdo však je hlavní tváří a tahounem filmu - Elijah Wood. Už jako dítě dokáže předvést dechberoucí výkon a utáhnout celý film sám. Nakonec se hlavně kvůli němu přikláním k o hvězdu vyššímu hodnocení. ()

• Protože hercům v dětských rolí bylo v době natáčení mezi 13–14 lety, byly cigarety, které ve filmu kouřili, vyrobeny ze speciální bylinné směsy. (sator)