maddy

Tieto moderné „indie upírčiny“ sú poslednú dobu v kurze a aj keď Da Sweet Blood of Jesus nie je vyslovene upírskym filmom (hlavná postava je iba závislá na pití krvi), tak s filmami ako napríklad Only Lovers Left Alive, Girl Walks Home Alone at Night a im podobným má spoločné minimálne to, že sa na látku snaží nazerať z netradičnejšieho hľadiska. Na rozdiel však od Only Lovers Left Alive je to hľadisko značne nezaujímavé a nezáživné. Pôvodný blaxpolation film Ganja & Hess som síce nevidel, ale tento remake pôsobí nanajvýš zbytočne, keďže ústredná téma o sociálnej (ne)rovnosti černochov v USA je v dnešnej dobe značne „outdated“ a Spike Lee samotný film nijako tematicky neaktualizoval pre potreby dneška ... a pridať hip-hopový soundtrack skutočne nestačí. Je to taký podivný mix drámy, romantiky, hororu, ale vo výsledku nie je poriadne ani jedným z týchto žánrov. Ako horor zlyháva, nakoľko okrem pár scén olizovania krvi z podlahy nič viac neponúka, ako romantika alebo dráma taktiež, pretože postavám a dianiu chýba „život“. Je to taká zbytočná hra na art, ktorá však nemá čo povedať, ani čo ponúknuť. V jadre sa síce sústredí na tému závislosti (metafora závislosti na bohatstve, na druhých ľuďoch, na drogách – akurát tie sú nahradené krvou), no samotný príbeh takmer neexistuje a dialógy sú iba veľmi chabo napísané. Celý čas som tak rozmýšľal nad tým prečo mal Spike Lee vôbec tú potrebu niečo podobné natočiť, nakoľko ako režisér nie je zlý a zatiaľ nemá dôvod točiť filmy iba v prípade, že si na nich vyžobre peniaze na Kickstarteri. CELKOVO: 2* (4/10) ()

George Stobbart

Spike Lee si zase raz potreboval vybúriť svoje rasistické komplexy a tak za cca milión a pol, ktorý drzo vyžobral cez Kickstarter, zremakoval sedemdesiatkový "Ganja & Hess". Či má však v dnešnej dobe takýto blaxploitation ešte čo povedať (obzvlášť v tak trápne jemnom a rozťahanom prevedení) je ale už druhá vec. Pre mňa to bol ešte otravnejší zárez do vampire škatuľky než minuloročný „Only Viewers Left Dead“, čo je však iba môj subjektívny názor a tak ako sa to mne nepáčilo, tak sa z toho možno niekto iný od radosti pokadí. ()

• Nízkorozpočtové natáčení financované projektem Kickstarter bylo dokončeno během 16 dní. (Jocker94)