Mike Tyson: Naprostá pravda

(relácia)
  • USA Mike Tyson: Undisputed Truth (viac)

Tento snímek z dílny HBO, který se natáčel před živým publikem v broadwayském divadle Imperial Theatre v New Yorku, zavádí diváky do prvních řad sólového vystoupení Mikea Tysona. Režie se ujal uznávaný filmař (a Tysonův dlouholetý přítel) Spike Lee. Surový, upřímný, talentovaný a plný osobitého humoru, takový je film Mike Tyson: Undisputed Truth, v němž "Železný Mike" líčí své životní úspěchy i prohry prostřednictvím svého charakteristického a otevřeného stylu. V průběhu devadesáti minut se Tyson rozpovídá o svém neklidném mládí v Brooklynu, nezapomenutelné boxerské kariéře, klíčových okamžicích svého života, osobních i profesních rozporech, času stráveném ve vězení, ztrátě členů rodiny i jeho nedávné rehabilitaci a nápravě, ke které došel díky své střízlivosti a obnoveným rodinným vazbám. (HBO Europe)

verbal odpad!

To Píár je fuckt mocná zbraň. Dokonce tak mocná, že pokud ji vezme do ruky nějaký opravdu zkušený Negrogébls, dokáže udělat i z huhňavé, vymaštěné, feťácké, agresivní a společensky nebezpečné poloopice děsně kůl charaktera a pomalu čokoládového Taťku Tereze. No, povím vám, nevěřícně jsem kroutil hlavou a čuměl jako Holyfíld na svůj sežvýkaný boltec, jak ta vybouchaná palice, snažící se vytřískat maximum ze své dávno mrtvé popularity mezi příznivci dunivých zvuků dutých hlav, s tumorem sobě vlastním nepokrytě šišlavě vtipkuje o tom, jak v ghetu mlátil, vraždil a okrádal lidi, fetoval a znásilňoval, načež celá Brodvej nadšeně a uznale zatleská vestoje a plačící Američané mu poplácávají po ramenou, protože měl úděsně trnitou cestu životem, ale jinak je to vlastně moc príma člověk. Holt Mistr světa v těžké váze prostě může být vymatlaný, asociální, animální dobytek, avšak zaslouží si neskonalou úctu. Docela rád bych viděl, co by Spajk Lí dokázal třeba s Hitlerem. Myslím, že s takovým přístupem by den po odvysílání na HBO kolem Tel Avivu exponenciálně stoupl prodej placek s nápisem „Práce osvobozuje“, a přitom to byl jen welterový malíř pokojů. ()

Malarkey

Kdo by neznal Mike Tysona. Už jako děti jsme slyšeli o tom, jak svému protivníkovi v ringu ukousl ucho. Tady ten 83 minutovej stand up skeč je ale něco jiného, něco co krásně otevře cestu do duše Mike Tysona. Nejhezčí na tom všem je, že on se těm svým chybám zasměje. Přizná je, zasměje se jim a bude doufat, že jeho budoucnost bude vypadat úplně jinak. Chvíli jsem se smál, chvíli jsem zíral v jakém prostředí Mike žil. A stálo to za to. ()

Madsbender

Základný pohľad na rozprávanie o filme znie: nesnaž sa prerozprávať príbeh, pretože to nikdy nedokážeš lepšie ako film sám. Túto formulku teraz môžem uplatniť na Mikea Tysona a jeho pohnutý osud - žiaden dokumentarista vám jeho život nepriblíži lepšie a autentickejšie, než Mike sám. Približne 85 minút sledujeme na pódiu jediného muža, ktorý bez škrupulí a zábran rozpráva o svojom detstve, zločineckej dráhe na šikmej ploche, ľuďoch, ktorých stretol, prvom kontakte so svetom boxu a prvom kontakte so svetom belochov, kariérnom postupe, získaní a neskôr obhájení prvého titulu, osobnom živote, problémoch s drogami, svojich ženách, ťažkých chvíľach a bolestných stratách, ale aj úspechoch v žiare reflektorov, väzení, deťoch a vlastne všetkom, čo o sebe môže povedať. Mike si povedal, že bude transparentný a otvorený, a nevynechal žiadnu, akokoľvek kontroverznú kapitolu svojho života. Spike Lee bol skvelou voľbou, pretože si s Mikeom veľmi dobre rozumie, a ich show je dohromady niečím výnimočným. Fanúšik-nefanúšik, tento humorný, ale aj dramatický a smutný pohľad na Tysonovu životnú púť prosto stojí za to vidieť. 85% ()

Frajer42

Zřejmě se dokument zavděčí všem fanouškům, které tahle černá časovaná bomba má. Ostatním nemá co nabídnout. Mike Tyson svým hrozně ušišlaným hlasem s příšerným negerským přízvukem vypráví (čte) nudné předpřipravené pohádky, kterým snad ani sám nevěří. Dost mě zklamalo, že se u nich člověk dokonce ani nezasměje, přestože negřík dělá, co může. Jako člověk se mi po zhlédnutí tohohle nablýskaného nesmyslu zhnusil. Před zhlédnutím jsem ho měl docela rád, protože jsem o něm věděl snad jen to, že kdysi býval dobrý boxer a jednomu pánovi ochutnal ucho. Pravdou je, že život skutečně neměl jednoduchý, ale ani v situaci, kdy už ho jednoduchý míti mohl příliš silnou touhu neprojevoval. Spike Lee se před zraky mnoha diváků pokusil udělat z nebezpečného a nepředvídatelného poloidiota černý vzor čistého dobra. Smutné na tom je, že jak tak koukám kolem, tak se to zcela vydařilo. Sledování mě nebavilo, ba dokonce uráželo. Hvězdičku za efekty na plátně. ()

Fr

,,SLIBUJU, ŽE DNES TO BUDE ODLEHČENĚJŠÍ, TAK JAKO MOJE OSOBNOST. NEVÍM, CO SI Z DNEŠNÍHO VEČERA ODNESETE, ALE JEDNODUŠE ŘEČENO: TOTO JE MŮJ PŘÍBĚH. MOJE CHYBY, MOJE BOLESTI, RADOSTI, MŮJ ŽAL, MŮJ TALENT, MŮJ ŽIVOT, MOJE NAPROSTÁ PRAVDA...“ /// ,,The Baddest Man on the Planet“ chce přesvědčit, že jeho život opsal kruh a vrátil se na začátek. Byl nádherný dítě… - ano, má to vtip a celkem šmrnc. Mluví jasnou řečí (fuck, shit, mother futer…) a je znát, že se Spikem Lee jsou dlouho kamarádi. Neříkám, že se povedlo úplně všechno, ale číslo má to, co můžete od vystoupení Stand Up Comedy čekat. Nebo že by to bylo Publik Relations? To už si musíte rozhodnout sami. Každopádně nečekejte Ajnštajna, jak vysvětluje teorii relativity. Spíš zpocenýho Novotnýho (toho co si říká bavič vole…). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě Mike Tyson. 2.) Zajímá mě Mike Tyson a nevím, kdo byl Cus D'Amato. 3.) Zajímá mě Mike Tyson a nevím, kdo mu píchal bejvalku. 4.) Thx za titule ,,mark82“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()