Pán času - Série 6 (2011) (séria)

Doktor, vdova a skříň (S06E14)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Doctor, the Widow and the Wardrobe

Je dobré vědět, že někde pro vás mají vždycky místo. Vánoční speciál kultovního britského sci-fi seriálu. Je Štědrý večer 1938, když na své cestě domů Madge Arwellová přispěchá na pomoc raněnému vesmírnému andělovi. Anděl jí slíbí, že jí její dobrosrdečnost někdy oplatí. O tři roky později ve světě zuří 2. světová válka a Madge utíká z Londýna se svými dětmi Lily a Cyrilem do domu v Dorsetu, pevně rozhodnutá dopřát dětem Vánoce jaké si zaslouží. Správce domu je však velmi podivný. (Česká televize)

Jean_Calid

Vánoční speciály se u mnoha seriálů bohužel často topí v bezbřehé sentimentalitě a přehnaném optimismu. V tomto případě se obojí také vyskytuje, ale stále je to Doktor, kdo táhne příběh. Taky více či méně nápadné odkazy na Narnii potěšili. Žádná Narnie neexistuje, to jen Doktor vzal pár dětí na výlet :D ()

Vocoun

Tak tohle byl první speciál a možná i Doctor who, který nejen že nebyl dobrý, ale bohužel musím říct že byl dost trapný. Samozřejmě byly tu silnější a slabší Vánoční díly, ale vždycky to mělo alespoň nějaké kouzlo, zajímavé "vedlejší" postavy a pomocníky Doctora, ale tady to byl teda ústřel. Rodina totálně na ránu na konci zachrání totálně klišoidně otce, pořád se tam jen trapně kecá a nic se neděje až si říkám, jak jsem mohl tu necelou hodinu vůbec vydržet. DOufám, že se někdo poučil a podobnou ostudu už Doctorovi neudělá. ()

filmmovier

Jeden z nejlepších Doctorských vánočních speciálů. Já vím, že to píšu pokaždé, ale tentokrát je tomu skutečně tak. Moffatt si po Vánoční koledě vzal na paškál Narnii a dopadlo to skutečně výborně. Díl má kromě výtečného Matte Smithe i parádní vánoční atmosféru, bohatý příběh a staré venkovské sídlo... co víc si přát? Amy a Rory jsou tentokrát sice odsunuti do pozadí, ale to vůbec nevadí, já si tento díl užil ohromně. 100%. A první věta kolegy jh666 je skutečně velmi pravdivá, i když ten speciál, kdy Matt regeneroval do Capaldiho, byl skutečně trochu úlet. ()

Melios

Úprimne ja fakt neviem ,čo ma stále vedie vracať sa k tejto epizóde a takpovediac ju nemám ani dôvod komentovať. Ale keby som ju ani nespomenul bola by to poriadna hanba ,pretože po všetkých stránkach je to perfektný špeciál ,ktorý znova ukazuje ,že Pán času nie je len o typickom Britskom suchom humore ,ale aj o určitom množstve drámy ( aj smútku ) ,napätia a v tomto prípade aj Smithovej roztržitosti a šialenosti. Ak ste si stále nezvykli na Smitha ako Doktora, skúste mu dať ešte šancu. Možno budete prekvapení...A ak nie, tak si aspoň užite super paródiu na Lewisovu Narniu :) ()

P1tr

Tradičně příjemné sci-fi pokoukání s Vánoční atmosférou, které se sice nezapíše do zlatého fondu nejlepších epizod seriálu a i svátečních speciálů se s lepší kvalitou prezentovalo celkem hodně, ale obzvláště v těhle epizodách dokáží tvůrci přijít s novými nápady, které by se jinak do tradiční série nehodily a doplňují je šikovně Vánočním sentimentem a melancholií. ()

• Název vánočního speciálu odkazuje na knihu "Lev, čarodějnice a skříň" známého autora C.S. Lewise. (P. J. D.)