Londýnska nemocnica v 60. rokoch 20. storočia je všetkým, len nie jednotvárnym miestom pre prácu a kariéru. Toto prostredie je plné lží, temných tajomstiev a iracionálnych činov, motivovaných láskou, túžbami a ambíciami.
Píše sa rok 1961. V prvej časti šesťdielnej minisérie začína Otto Powell (Jack Davenport), vrchný gynekológ v Londýnskej nemocnici, ďalší pracovný deň. Jeho mladý asistent Richard Truscott (Oliver Chris) sa chystá vziať si bývalú sestričku Jean (Zoe Boyle) za manželku. Otto a jeho anestéziológ Charlie Endrbury (Shaun Dingwall) sú oslovení, aby vykonali ilegálny potrat za viac než lukratívnu odmenu, čo šokuje novú sestričku Angelu Wilson (Catherine Steadman). Tá využije svoj tento svoj tromf na Otta, aby získala jeho pomoc s cieľom zachrániť Maureen Mulligan (Holli Dempsey), pacientku, ktorá je nútená žiť v manželstve bez lásky. Medzitým si Jean skúša svadobné šaty v spoločnosti Ottovej manželky Elizabeth (Natasha Little) a Charlieho ženy Lily (Joanna Page). V slabej chvíľke im prezradí, že s Richardom čaká dieťa, čo je dôvod, prečo sa so svadbou tak ponáhľajú. Charlieho čaká pohovor na miesto vedúceho anestéziologického oddelenia, má silnú konkurenciu a odchádza s pocitom, že zlyhal, najmä potom, čo Otto, ktorý je jedným z členov komisie, náhle odchádza, pretože musí pomôcť Angele. Ráno pred svadbou Richarda s Jean nevesta potratí, no požiada Otta, aby to udržal v tajnosti a svadba tak mohla prebehnúť podľa plánu. Do nemocnice prichádza inšpektor Mulligan (Iain Glen), ktorý pred deviatimi rokmi pôsobil spolu s Ottom v armáde na Cypre. (Incantator)

hanagi

Na můj vkus až příliš melodramatická vztahovka. Nemocniční prostředí je jen kulisa, vztahy jsou až zbytečně komplikované a postavy se topí v tajemstvích, nedůvěře a obavách, které mě nechávají zcela chladnou. Navíc na mě vůbec nepůsobí šarm Jacka Davenporta, a to je problém. Ještě že to zachraňuje ta šmrncovní šedesátková retro výprava. ()

ReneeS

Měla bych dát 3*, ale nemůžu se donutit. Breathless je série s ne tak propracovaným dějem, jak by mohla mít, zabalená do krásného obalu. Kdyby bylo místo 6. epizod takových 20 (to možná přeháním, ale i tak bych byla ráda), povrchnost děje v prvních dílech by mi pak nevadila. Má to slibné postavy, několik dobrých témat, možná ne tolik originální, přesto zajímavé zvraty a krásné prostředí. Jenomže i během šestého dílu jsem stále viděla jen to na povrchu - bylo by pěkné proniknout maskou zdánlivě dokonalé společnosti a zjistit jaké byly jednotlivé postavy ve skutečnosti. Divák sice měl místy možnost nahlédnout, ale to zanechalo víc otázek než odpovědí. Tím nechci říct, že je to špatná série. Užívala jsem si každou scénu (a přiznávám, ty s Jackem Davenportem víc než jiné). Jelikož zůstalo jen u jedné sezony, tak oceňuji způsob zakončení. Ale i tak mám pocit, že druhá sezona tomu znatelně chybí. ()

Davies182

Intriky a zločin ve špitále, hm? Blíží se americká premiéra, tudíž jsem prubnul pilot a musím říct, že takhle brutální vhození do rozjetého děje teda u seriálu pěkně dlouho nepamatuju. Divák si musí spoustu věcí domýšlet a nakoukání celé (jediné) sezóny je takřka povinností, pokud má úvod dávat smysl. Jen kdyby na ni ale byl čas, žejo... znáte to. ()

honajz

Objektivně je to velmi profesionálně natočeno, osudy všech postav mistrovsky propleteny, jednotlivé následky různých činů mají vliv na další činy, ovlivňují mínění a emoce druhých, lásky i nenávisti, a do toho skvěle zvládnutá výprava 60. let. Ale stejně mám tak nějak problém se do toho zakoukat, nechat se seriálem vléct, ačkoliv herci hrají skvěle, Jack Davenport je tradičně dokonalý a jeho postava správně rozporuplná. Ale jak říkám, objektivně je to na vysoké profi úrovni ve všech ohledech. ()

KevSpa

Madmenovská inspirace se nedá zapřít, přesto tuhle největší klasiku mezi seriály situovanými do šedesátých let připomíná jen letmo v některých okamžicích a jde si vlastní melodramatickou cestou. Problém ilegálních potratů vnáší do téhle lékařsko-sesterské vztahovky zajímavé prvky napětí, stejně jako záporná postava šéfinspektora v podání Iaina Glena. Sázkou na jistotu bylo obsazení Jacka Davenporta do hlavní role gynekologa s nesporným šarmem a také tajemstvím, které je postupně během těch šesti dílů odhalováno (pravda, tady si na Mad Men nelze nevzpomenout). Vzhledem k velkému počtu postav by si tohle lékařské drama rozhodně zasloužilo další sérii, protože až na pár výjimek se ne všem dostává dostatek prostoru jejich příběhy plně rozehrát a dotáhnout do konce. 1. série - 80% ()