Neznámý upír, který přijel do New Yorku na konci minulého dílu, přijel za Antiky, kteří po něm chtějí, aby zabil Pána. Upír souhlasí, ale bude potřebovat lidské lovce. Dá se vytušit, že se spojí se Setrakianem.

Eph se ve Washingtonu setkal se svým kamarádem Robem, kterému řekl, jak to v New Yorku vypadá a ukázal mu nemoc, kterou s Norou vymysleli. Rob se spojil se známou z farmaceutické firmy a domluvil s ní schůzku. Leigh Ephova práce zajímá a navrhne ji ve firmě, ale Eph si přeje, aby se to začalo rozvíjet velmi rychle. Eph a Leigh spolu nakonec stráví noc a další den Leigh řekne Ephovi, že se jeho nemoc společnosti líbí. Začínají tedy s testováním. Eph to chce oznámit svému příteli, ale najde ho doma mrtvého. Nájemný vrah pak zabije i Leigh a zkusí zabít i Epha, ale ten ho zastřelí jako první.

Nora se stará o Zacha a bere ho s sebou na policii, kam teď Nora chodí pomáhat. Noru a Zacha pak domů veze policista, ale cestou je přepadnou upíři. Policista je okamžitě zabit, Nora a Zach utíkají do kostela. Dvojici nepřepadl jen tak někdo, byla to Kelly a její dětští upíři. Nora si zavolala na pomoc Setrakiana, Feta a Fitzwilliama, kteří je zachránili v poslední chvíli. Dva dětští upíři umírají a Kelly je zahnána pryč. Fitzwilliam byl bohužel pokousán. Než se muži vydali zachránit Noru a Zacha, Fitzwilliam jim řekl všechno, co věděl o Palmerovi a jeho práci pro Pána. Palmer nakupuje pozemky a budovy na Manhattanu, ale nikdo zatím neví proč.

Gus tlačí na Angela, aby se přiznal k tomu, že to on tehdy točil filmy, které jsou tak slavné. V posledním filmu bojoval Angel s Pánem. Gus tráví hodně času v restauraci, kde Angel pracuje a kde se mu líbí servírka Aanya. Když má Aanya donést jídlo k někomu domů, Angel i Gus ji doprovodí. V domě se samozřejmě objeví upíři, ale Angel a Gus je zvládnou. Po boji Angel přiznal, že ten Angel ve filmech je skutečně on, ale že to nyní už vůbec nic neznamená.

V tomto díle také vidíme, že si Pán vybral nové tělo. Eichorst si myslel, že se novým Pánem stane on, ale Pán si vybral Bolivara. Eichorst mu i přes své zklamání slíbil věrnost. (TV Prima)

Necrotongue

Šestá epizoda druhé řady mě nijak nenadchla,Corey Stoll je tristně plešatý,jeho mise za rozšíření upíří antinákazy je krajně neuvěřitelná a jinak probíhá jen opakující se sekání hlav a vystřelování mozků.I vlkoidně-pavoukoidní smečka už mě začíná unavovat,protože stále nedostala Zacha,kterýžto chlapec je nejen otravný,ale dá se jinak popsat jedině výstižným anglickým slovem ugly.Dějová linka s Gusem a Angelem mi připadá tak trochu zbytečná,vypadá to,že tvůrci seriálu neměli čím vyplnit bílá místa. ()