DRAMAtical Murder

• Japonsko ドラマティカルマーダー (viac)
Promo 1

Děj anime je zasazen do ne až tak vzdálené budoucnosti. Mladík jménem Seragaki Aoba žije spolu se svojí babičkou Tae na jihozápadě Japonska na jednom z tamních ostrovů. Zde si přivydělává jako poslíček na poloviční úvazek pro „Vetešnictví průměrnost". Jeho život je na první pohled zcela nudný a obyčejný, ovšem nebylo tomu tak vždy, byť on sám si toho není momentálně vědom. Město, ve kterém žije, je totiž známé pro probíhající nelegální virtuální hry nazývané Rhyme. Je tomu už několik let, co tyto virtuální souboje zažily vrchol své popularity, ale vypadá to, že se opět dostávají do popředí. Je ale pravda, že spolu s nimi se začínají objevovat i různé městské legendy, které vypráví o takzvaných „zmizelých" – lidech, kteří jednoho dne zmizeli a po čase se vrátili připravení o veškeré vzpomínky. Zdá se, že jim někdo uškvařil mozek. Aoba s tím nechce mít nic společného a touží jen po svém každodenním a monotónním klidu. Jenže to vypadá, že jeho současné já není tak docela samo sebou a že má se souboji v Rhyme společného víc, než by si kdy pomyslel. (EMIA)

Promo 1

Zuzyzss

Hra byla v podstatě hardcore gay porn, příběh byl jen záminkou k tomu, aby se pánové spolu vyspali, jaký to má bez toho smysl? Vše co cítím je smutek. ()

Starletka

Už hra sama je nudná a rádoby super-chytrá. Anime tedy nemohlo dopadnout jinak. Nicméně je tato adaptace aspoň (výjimečně) věrná předloze a i konec se nějakým způsobem podařil spojit dohromady. 4/10 ()

Harroc

Po 5 epizodách musím říct, že seriál je strašná nuda. Všechno se vleče, nic se pořádně nevysvětlí, takže tápete a je těžké se chytnout. Navíc mám pocit, že se skáče z jednoho do druhého, takže budete mít v příběhu pořádný guláš. Na druhou stranu postavy jsou zajímavé a většina z nich HODNĚ divná. Ale opět, je tu problém, že o nich prakticky nic nevíte. No ale proběhlo zatím 5 dílů a tak doufám, že se většina "záhad" vyřeší a příběh bude dávat aspoň trochu smysl. ()

Lucilay

Nebylo to nejlepší anime, kdo si nevšiml, že se zařazuje i do Shōnen Ai, jeho chyba. Hru jsem nehrála, ale i tak mě anime celkem bavilo. Hlavně dozvídání se o jeho přátelích a jejich minulosti. Znovu bych se asi nepodívala, ještě, že to bylo tak krátké. ()