Studentka Mishima Lisa je velmi plachá a tichá dívka. A snad právě proto je tak snadným a lákavým terčem pro své spolužačky, které ji tak rády trápí a ztěžují její už tak těžký život s pološílenou matkou. Proto se také Lisa neustále zaobírá myšlenkami na útěk či smrt, ze stresu nemůže jíst a nechce chodit domů. Jednoho dne však do jejího života doslova vpadne neznámý ztřeštěný a velmi hlučný chlapec Touji a jeho dobrý, i když poněkud chladný a odměřený přítel Arata. Nikdo neví odkud přišli, nikdo neviděl jejich rodiče. Kdo vlastně jsou? Na tuto otázku Lisa již brzy nalezne odpověď. Během bombového útoku dvou mladých teroristů ji totiž postaví před zcela zásadní volbu – má jim pomoci v útoku a stát se tak spolupachatelkou, nebo raději sama zemřít? (EMIA)

Zíza

Začíná to zajímavě, ale pak si uvědomíte, že holky jsou tam navíc, detektiv je jediný frajer a čísla nejsou takoví borci, jak by se mohlo zdát. Opening se mi moc nelíbil, ale ending ano. V podstatě jsem celou dobu čekala, že něco přijde, ale nakonec vše vyznělo do prázdna a já nevěděla, co si o tom mám myslet, protože to ve mně nezanechalo zhola nic. Nad vodou to držela hudba a i animace se mi vcelku líbila. Ale co mě zklamalo na konci, tak že na "dřevěných tabulkách" byla 12 ještě dřív, než bylo nutné… Očekávání nebyla žádná, proto nejsem zklamaná, ale ani nadšená. Trochu mi to zpětně přijde jako ztráta času – ačkoliv se při tom dobře večeří. ()

TomX2

Môj celkový dojem: SPOILERY. Priznám sa, že Zankyo no Terror považujem ako jedno z najhorších anime, ktoré som videl a zároveň aj ako to najnudnejšie. Priebeh (alebo dej) dielov je nudný, a to aj napriek tomu, že sa tam dejú akčné veci typu bombový útok atp. O to viac sa hlúpo správali postavy (a to včetne Lisy, ktorá keby sedela pri mne, rád by som jej dal facku aj napriek tomu, že je ženského pohlavia), cez celý seriál mi liezli na nervy a to aj zhoršovalo môj dojem z anime. Príklad: Predstavte si, že ste u seba (alebo u kamaráta) doma (v bytovke). Príde vám balíček v ktorom je schovaná bomba. Nie že by ste balíček niekde pre istotu vyhodili alebo čo, no vy ho necháte na zemi, utečiete a necháte celú bytovku vybuchnúť (pričom môžete kľudne poškodiť zdravie nejakého ďalšieho človeka, suseda, v tej istej bytovke. A viac krát). Potom viete, že niekoho len zaťahujete do problémov, krásne sa vyplačete a ešte danému človeku budete písať ľutovacie dopisy.. a aj keď ste si dali sľub, že nikomu neprezradite vaše tajomstvo, niekto si vás odchytí a vy mu to všetko hneď s plačom vyklopite.. Áno, presne tak sa chová Lisa, postava, ktorá mi liezla na nervy už od začiatku anime. Ja osobne sa ani nedivím, že v tomto anime bola v minulosti týraná, pretože to čo tam vyvádza cez celú dobu je choré.. Áno, presne toto hlúpe, nelogické a nereálne chovanie postáv mi na tomto anime vadí najviac. Buď ma tvorcovia chceli nasrať, aby som si znenávidel postavy alebo sú úplne hlúpi a toto im príde ako normála činnosť/konanie.. Takže zhrniem si to: Nudné anime, nezaujímavé a blbé postavy, fajn nápad, excelentná hudba, krásna animácia, nádherný "HAPPY END".. Moje hodnotenie: 63% ()

Hees

V jedenástich dieloch Zankyou no Terror sa toho naozaj udeje veľa a toto anime teda je považované za veľmi dynamické a nestráca v jednotlivých dieloch vôbec dych a tak sa dá zhltnúť celé za malú chvíľu, alebo za deň. Súboje mozgov môžu započať, toto anime je totiž súbojom mozgov, ktoré majú vysokú kapacitu, ale aj odkazom pre nás mladšiu generáciu, ale len do istej miery samozrejme. Takéto niečo sa bude hlavne páčiť ľudom, ktorý majú radi hlbšie myšlienky, odkazy a radi sa nad tým čo sledujú dodatočne zamyslia prípadne nechcú absolútne vypnúť mozog, lebo pri Zankyou no Terror je tu síce priestor možno pri akčných pasážach, ale už spomínané súboje pretláčania sa kapacitnou dĺžkou neurónov vypnutie a len bezduché sledovanie nedovoľujú. Anime síce nie je skvostom čo sa týka animácie, alebo hudbou, ale všade inde to jednoznačne dobieha. Samozrejme problémom tohto anime je jeho dĺžka, jedenásť dielov fakt nestačí na takúto tému, potom treba všetko nahustiť do tak málo dielov a jednoznačne to mohlo mať aspoň cez dvadsať dielov. ()

mandelbrot odpad!

Morálně odpudivé dílo, prezentující destrukci jako legitimní způsob, kterým můžou společností ublížení upozornit na své příkoří a dojít pochopení ostatními. Nejen to, dokonce můžou sloužit podobně postiženým jako inspirace a dodat jim naději lepších zítřků. Nijak přitom není vysvětleno proč jsou tak extrémní prostředky nutné, nedojde k žádnému zvážení jakýchkoliv alternativ. Absentuje také zaobírání se důsledky útoků na společnost, naopak je nám stále vtloukána do hlavy absence obětí na životech (dle mého názoru vysoce nepravděpodobná) snad aby si divák neuvědomil, že hlavní postavy nejsou žádní hrdinové bojující proti opresivnímu režimu ale pouze nezodpovědní spratci, kteří pobaveně hrají vražedné hry s celým národem. Glorifikace něčeho takového nemá daleko k schvalování činů šílených střelců a lidí posílajících antrax v dopisech. Seriál se patrně chtěl vyjadřovat k hrozbám nacionalismu, těžkostem mladé generace a nerovnému vztahu Japonska a Spojených států, výsledné poselství - jakkoliv je asi nechtěné - je ale naprosto pomýlené a odporné. ()

Scalpelexis

Vzít si na paškál skupinku lidí, kteří k splnění svého poměrně malicherného cíle využívají ty nejextrémnější prostředky, je odvážné. Minimálně se dostáváme k neokoukanému tématu, kdy si máme oblíbit dvojičku, která páchá trestné činy, přičemž v jádru pudla je nám cpáno, že to myslí dobře. Zpočátku mají u mně úspěch, protože detektivní zápletka je zajímavá a posouvá hlavní protagonisty do vod inteligentních postav, takže má zvědavost dostává pořádně zabrat. Bohužel, čím dál se dostáváme, tím horší to je. Některé postavy absolutně v mých očích postrádají smysl, hlavní pár protagonistů začíná kupit nepochopitelné chyby. Celou dobu jdete za svým cílem a pak najednou je vám ukradený? Asi vnímám lásku trochu jinak, co Japonci (skoro určitě, co si budeme povídat), takže je pro mě těžký vstřebat chování slečen a pak též jednoho z čísel, ale právě kvůli tomu pak seriál postrádá smysl a údernost. Samotný závěr mi přišel dost přitažený za vlasy, řekl jsem si "oukeeeej" a byl rád, že je konec. ()

• Dva neexistující teroristé zveřejňují videa, kde vystupují jako Sfingy. Sfinga je mýtická bytost, která každému, kdo zabloudil k městu Théby, dá otázku. Pokud ji zbloudilí neuhádne, sfinga ho zahubí. Pokud ano, zahubí se sama. V tomto případě je to podobné, až na to, že místo zahubení se jedná o výbuch bomby. (Natami)