Dva ve městě

• Česko Umí upéct třešňový koláč? (viac)

Zee chodí tam a zpátky po Manhattanu, mluví si pro sebe - to vše kvůli manželovi, který jí právě opustil. V kavárně natrefí na Eliho. Film vypráví o velmi netypickém, vtipném i dojemném vztahu dvou ztracených duší ve velkém městě, které je vlastně třetí hlavní postavou snímku. (oficiálny text distribútora)

jasa

Film jsem si nahrál už před časem, ale podívalo jsem se na až dnes a musím přiznat, že jsem poněkud zmaten, jak jej ohodnotit. Váhám mezi jenou nebo pěti hvězdičkami. Tak jsem se rozhodl podívat se, co na film říkají členové našeho spolku a zjistil jsem, že zatím nikdo neměl chuť ani čas (nebo dost odvahy?) se nějak vyjádřit. Já komentáře nepíšu skoro nikdy (snad jen těch pár, abych splnil podmínku pro přijetí za člena), ale teď mi to nedá, abych ze sebe neudělal blbce. Po prvním zhlédnutí jsem dost dobře nepochopil, je-li to jen pokus o allenovskou velkoměstskou love story (bohužel bez allenovsky štiplavé ironie), nebo o poeticko-paranoický škleb (holubice, najazzlý a jakoby neumětelský zpěv, snímač tepu etc.) anebo jen o jakýsi takřka surrealistický pokus znejistit diváky. Doufám, že se zde objeví časem i jiný komentář či komentáře, protože čím víc hlav - tím větší zmatení. A nebudu v tom sám. ()