Christine a Sylvette jsou kamarádky odmalička. Společně s manžely Jeanem a Ulrichem rádi tráví víkendy ve dvou sousedících domech malé vesničky na pobřeží Normandie. Jednoho rána všechny rozruší zpráva, že Jean Christine opustil. Čas nerušeně plyne a zatímco Ulrich se Sylvette dojíždějí na víkend se stejnou železnou pravidelností, dům naproti je navštěvován stále řidčeji. Po nějaké době se v něm objeví i Jean s novou partnerkou Pascale. Sylvette je na rozpacích, protože neví, jak se teď zachovat. Vnímá, že přílišnou přízní k Jeanovi zradí kus svého přátelství ke Christine. (dopitak)

dopitak

Francouzský filmový venkov miluju, ale v Normandii bych víc než na víkend být nechtěl. Je tam kosa i v červenci a často fučí, což je ve filmu dobře vidět. Rackové a hukot vln jsou fajn, ale cikády jsou lepší. Week-ends je poměrně trefnou sondou do života "midddle-aged crisis" dvou párů s hodně dobře okoukanými detaily ze života. Určitě to znáte, když jste na návštěvě u někoho, kde potkáte někoho dalšího, a zůstanete chvíli sami, a jste rozpačití, protože si prostě nemáte co říct.___Kromě toho lidé kolem nás odmítají zachovat náš status quo a vodí si nové partnery, čímž nás uvádí do dalších rozpaků - vždyť já kamarádila s tou co měl před tím, tak proč nám sem cpe jinou! Karin Viard má nejméně záviděníhodnou roli, ale zhostila se jí dobře. Sympatičtější je N. Lvovsky a nejvíc to sluší štíhlé Jeanne Ruff. Ve filmu si zahrála i tehdy stoletá Gisèle Casadesus, svlékla se tu Iliana Zabeth. Solidní konverzačka, na níž se nejvíc musí líbit střídání ročních období v zahradě. ()