Zlatý Glóbus 2014

Louis J. Horvitz

Scenár:

Dave Boone, Sam Means

Účinkujú:

Tina Fey, Amy Poehler, Jennifer Lawrence, Margot Robbie, Leonardo DiCaprio, Emilia Clarke, Amber Heard, Emma Watson, Chris Hemsworth, Olivia Wilde (viac)

H34D

Politicky korektnější to už asi být nemohlo. Kde jsou ty neotřelé vtipy Rickyho Gervaise? Proč musel vyhrát film o rasismu a film, který má v názvu slovo amerika? Mno, aspoň, že božský DiCaprio si konečně něco odnesl... PS: Sandra, I'm going to give you herpes. :) 5/10 ()

castor

Emma Thompson pobavila, i s aperitivem přišla předávat sošku jako opravdová dáma. Stejně jako si pro cenu přišla Cate Blanchett. Potěšila i spontánní Jennifer Lawrence, kouzelná Olivia Wilde nebo totální sympaťáci (Jared Leto, Phoenix, DiCaprio, McConaughey, Downey Jr., Bacon). Prostě znovu velmi milé, uvolněné a příjemné setkání s těmi, které má člověk tolik rád. Rutinní to je samozřejmě každoročně, ale pořád to má oproti tuzemským předávačkám šťávu. Glóby jsou uvolněnější než Oscaři, a ačkoliv se ceny Asociace zahraničních novinářů opět ocitly v hodně prověřených cestičkách, znovu převážila spokojenost. ()

GodComplex

Mam ja tohle vlastne za potrebi? Jako pres kopirak to same co pred rokem, zeny, nominace i vitezove nuda, ale kupodivu me to tentokrat ani nijak zvlast neurazilo, bylo fajn videt U2, Woody se standardne nedostavil a mam radost z vitezstvi Cate Blanchett. Je skvele videt rozdil, kdyz ceny prebiraji klasicke hysterky a nebo v tomto pripade noblesni dama. Pristi rok uz snad s vyzivnejsim hostitelem a lepsimi filmy. 4/10 ()

..Lucas..

Minulý rok to bylo přeci jen o něco lepší. Tina a Amy skvělé, jen bych je uvítal o trochu víc. Jinak takové standardní předávání cen, některé výhry potěšily, některé méně. Zasloužené byly napříklady 12 Years A Slave, Amy Adams, Jennifer Lawrence a další. Z předávajících nejvíc pobavila Emma Thompson. ()

Kaluž

Suché, málo humoru. Ale jinak ocenění Breaking Bad ansámblu, starého Donovana a Leoše z Wall Street potešilo, to zas jo. Akorát mě mrzí neproměněná nominace dánského Honu (na tu italskou abstrakci jsem ale docela zvědav). ()

Streeper

Nebýt Emmy Thompson tak se asi ani nezasměji. Její vystoupení se mi líbilo a myslím si, že by jí měla dát akademie šanci moderovat. Troška britského humoru neuškodí. Také jsem byla nadšená z proslovu Diane Keaton. Překvapilo mě, že i zazpívala. Navíc se moc povedl střih filmových úspěchů Woodyho Allena. Co se moderátorek večera týká, tak mi to přišlo stejné jako minulý rok. ()

Splasher

Trochu trapas, že režisér/kameraman nezabral při nominacích přítomného Chiwetela a skočil až na Idrise Mandelu. w/e. Amy a Tina slabší, a nucenější než vloni. Pozitiva: Smashing Michelle Dockery, Giggling Zooey a Pyšná princez ... ehm manželka Joanna Newsom. ()

Sokkk_y

Pomalu se to začíná přibližovat trapnost Českých lvů. Oceněné snímky a osoby komentovat nebudu, neboť tradičně mnoho snímků oficiálně uvidíme v ČR asi tak za deset let (neoficiálně snad už do Oscarů). Amy Poehler alias teenage boy relativně pobavila. ()

Unnamed

Tina Fey a Amy Poehler mě jako moderátorky zklamaly už minulý rok, tento rok byly pořád stejně nucené a trapné, jeden skeč ale dobrý - Amy Poehler jako teenage son Tiny Fey. Ricky jednoduše nastavil laťku vysoko. ()

simon84

nemám srovnání s předchozími ročníky, ale mě to prostě bavilo. Tina Fey byla skvělá, ostatním se taky vtípky dařily. Škoda, že takhle nevypadá předávání cen u nás, a je fuk jestli jde o Českého lva nebo třeba Sportovce roku. :-) ()

rekkky

V sále je k vidění plejáda herců, tvůrců, celebrit, umělců atd., ale ani to všechno nestačí k většímu hodnocení. V průběhu sledování jsem zaznamenal jen pár vtipných okamžiků, jinak se jedná o formální setkání v již zaběhlém stylu a harmonogramu udílení ocenění v jednotlivých kategoriích. Sekvence s znázorňující tvorbu Woodyho Allena mě zaujala nejvíce. ()

derive

Amy a Tina jako vždy skvělé, Leoš vyhrál a trošku si rýpnul, plno nudných děkovaček, známí i neznámí herci a filmaři. Prostě jako vždy :) ()

Charlinka

Nebylo to tak špatný. Myslím že největší škodu tomu dělaly stoly, které byly příliš blízko u sebe a tak trvalo dlouho než se každý z oceněných dostal na pódium. ()