Himallaya

Z nakrúcania

Z nakrúcania

cross

Nejsem znalec asijské a už vůbec ne korejské filmové produkce. To jakým způsobem se hrdinové ve filmu chovají má být buď nesmírně vtipné a nebo je to normální pro danou produkci. Pokud to má být vtipné tak není, pokud je to normální, tak je to mimo moje chápání. Tak jak tak, po půlhodině jsem sledování ukončil, což se mi moc často nestává... Nerozumím tomu proč se všichni neustále stupidně pochychtávají, proč se chovají tak jak se chovají a proč vlastně dělají to co dělají - mám z toho všeho pocit jako bych sledoval jakousi neurvalou pouťovou estrádu - a to mi do horo-filmu vůbec ale vůbec nesedí... Takže díky, ale nebrat... ()

Lacike

Dalsi priemerny horolezecky film s postavami, ktore si ma vôbec neziskali. Niektore zabevy boli pôsobive, ale niektore POV zabery ma celkom stvali a vôbec sa mi do filmu nehodili. Prekvapivo dost velka cast filmu sa odohrava mimo hôr a sledujeme obycajny zivot horolezcov. Napriek tomu si ma vdaka imbecilnemu neustalemu vtipkovaniu postavy neziskali, takze ked niektore z nich zacali chcipat, tak mi to bolo jedno. Takze vysledok je nudny priemer, ktory je nieco lepsi ako otrasny nedavny Everest, ale na K2 s Biehnom sa to absolutne nechyta. 5/10. ()

LukeSharp

V podstatě dobrý film, ale někdy kolem čtyřicáté brečící scény to už začal být opravdu neskutečný vopruz. Srovnal-li bych s relativně podobným Everestem, tak právě ten ukázal jak se dělá drama a vzbuzují ty správné emoce. Korejci na to šli cestou, kdy v druhé půlce snad každou minutu někdo brečel, za přednesu slzopudných, melodramatických, rádoby heroických proslovů a v pozadí k tomu pokaždé drnkal (podle mě neustále ten stejný) houslový podkres. A působilo to neuvěřitelně směšně!! Druhá půlka mi opravdu zkazila víceméně celý film. ()

sniper18

Tak tentoraz si po slabšom Ice rain Južná Kórea v mojom obľúbenom horolezeckom žánri vylepšila reputáciu. Jedine ma mrzí, že Himalayas už vo svojom samotnom základe ani neponúka potenciál zaradiť sa medzi žánrovú špičku, na to by som potreboval, aby bol základom filmu samotný výstup a aby nebol prerušovaný dlhšími časťami z domova, čo sa tu nestalo. Ale inak si ani nemôžem výraznejšie sťažovať, už od prvej perfektnej sekvencie z vlastného pohľadu som vedel, že ma to bude baviť, v samotných horách sa film síce neodohráva až tak moc, ako by som chcel, ale kvalitu im uprieť nemôžem, tieto časti ma dosť bavili, aj keď v nich vlastne nejde o zdolávanie, čo mám samozrejme najradšej. Inak hlavná zápletka o hľadaní tela kamaráta určite nie je zlá, len škoda, že tá dramatická línia podľa mňa moc nefunguje. Časti z domova ma síce bavili, je to celkom zábavné a mám rád, keď si idú postavy tvrdo za svojim, ale nevytvoril som si k nim až taký vzťah, pričom ani tých horolezcov som im moc neveril, takže ma ani smrť nikoho z nich vôbec nezasiahla a záverečná polhodina, ktorá by mohla mať skvelý emocionálny náboj si ma po tejto stránke vôbec nezískala. Takže sami o sebe ma bavili časti z domova, ale aj z hôr, len jednoducho si navzájom vôbec nepomáhajú, fungujú len samostatne. Obsadenie je tentoraz skôr sklamaním, bavil ma vlastne len hlavný hrdina Hwang Jung-Min, pri ktorom mám v poslednej dobe pocit, že hrá všade, ale sedia mu vlastne všetky polohy, takže zatiaľ som sa ho ešte neprejedol a mimo neho sa mi už páčila len Jung Yu-Mi, ktorá má ale veľmi malú úlohu. Zvyšok nie je zlý a nájde sa tu plno známych tvárí, len mi už v týchto úlohách nesedeli. A vizuálne môžem takmer len chváliť, pár scén je síce trochu umelých, napríklad pád zo zafixovaného rebríka, ale inak je to natočené skvelo a na zábery hôr je radosť pozerať. Takže na tie najlepšie filmy tohto typu Himallaya určite nemá, ale stále je to veľmi dobrý film, ktorý mi moju lásku k vysokým horám opäť potvrdil. 75% ()

kaylin

Když se podívám na film "Everest", který byl tematicky hodně podobný, musím před Američany smeknout, protože vytvořili něco, co je skutečně silné. Tohle se Jihokorejcům v takové míře rozhodně nepodařilo, ani ta velkolepost z toho pro mě nebyla cítit takovým způsobem. Navíc mi to v jejich podání přišlo roztahané. ()

• Dle původních předpokladů se v roli filmové postavy Hong-kil Uhm měl objevit jihokorejský herec Myung-min Kim. Na úkor kolizních pracovních povinností se ale snímku, pracujícím se skutečnými historickými reáliemi, vzdal, a stejným způsobem se zachoval i druhý původně potvrzený herec, Min-gi Lee. Uvolněná role hlavní mužské postavy byla filmovými tvůrci přeobsazena hercem, veteránem jihokorejské kinematografie, Jeong-min Hwang. (Conspi)