86. Annual Academy Awards

(relácia)
  • USA The 86th Annual Academy Awards (viac)
Rozhovor 2
Publicistický
USA, 2014, 175 min

Réžia:

Hamish Hamilton

Účinkujú:

Ellen DeGeneres (moderátor), Anne Hathaway, Barkhad Abdi, Bradley Cooper, Michael Fassbender, Jonah Hill, Jared Leto, Jim Carrey, Kerry Washington (viac)

Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po šestaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2013. Tím okamžikem bude pondělí 3. března v jednu hodinu ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21:00 možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (HBO Europe)

Rozhovor 2

Hannibal92

Tak po roce zase jedno "protrpěná" noc ve Světozoru. Je zajímavý, že když na ten přímej přenos člověk celý rok vzpomíná, tak jen v dobrym, ale když tam pak zase po roce sedí, tak si vzpomene jaký je to utrpení sedět přes 7 hodin nalámanej v sedačce a zoufale se snažit neusnout. Stejně je to ale pecka a za rok nás tam maj zase. Co se týče samotného ceremoniálu, tak byl parádní a řekl bych že o dost lepší než minulý rok. Když jsem viděl jak Ellen fotí, tak sem vůbec nevěřil že fotí opravdu a ty fotky na twiter dává, každopádně ta společné megafotka, je úžasná a absolutně nechápu jak můžou být všichni tak perfektní. Je vidět že slavní herci jsou prostě fotogeničtí v každé situaci. I s výsledkama jsem celkem spokojenej, i když je mi pořád líto, že sošku pořád ještě nedostal Leo. ()

MikeCool

TV-pořáad. Jsem moc rád, že se můj nejoblíbenější režisér Alfonso Cuarón konečně dočkal oskarového ocenění za film Gravitace, který získal sedm ocenění, přesně tolik kolik jsem tipoval (ale v malinko jiném pořadí, ale číslo mi vyšlo). Také mě potěšilo ocenění fenomenálního Velkého Gatsbyho s oskarovým smolařem v hlavní roli, Leonardo DiCapriem. Trošku zklamán jsem z příliš přeceněného filmu 12 let v řetězech, který podle byl z té nabídky osmi nominovaných filmů jeden z těch "nejslabších". Rozporuplným by se též mohlo zdát ocenění Matthew McConaughey-ho, jehož porota ocenila v kategorii Nejlepší herec v hlavní roli. Co se týče výkonů, Leonardo DiCaprio, předvedl ve Vlku z Wall Street daleko strhující a více náročnější výkon (viz. zhulenecká scéna, která vzejde do historie!) než oceněný kolega McConaughey. Ovšem porota udělala Matthewovi jakýsi kompromis za ty kila, které musel kvůli Klubu poslední naděje shodit (15 kg). ()

Coleator

Ellen DeGeneres zvládla letošní Oscary výborně, většina jejích výstupů vážně pobavila... Přítomní herci jí skvěle podpořili, takže letošní ročník určitě jen tak nezapadne - už jen díky rekordně sdílené fotce na twitteru - a ano, mám na tom také svůj podíl... :D Asi poprvé jsem si mohl před předáváním Oscarů říct, že jsem viděl téměř všechny filmy, které byly nominovány, takže jsem mohl Oscary sám "udělit". Matthew McConaughey a Jared Leto byli letos bezkonkurenční. Takže jestli jste jedni z těch, co letošní Oscary nazývají fraškou proto, že nevyhrál váš miláček Leonardo DiCaprio, podívejte se na Dallas Buyers Club - a jestli máte nějakou soudnost, budete muset uznat, že zlatá soška získala svého majitele po právu... Lupita Nyong'o zahrála také skvěle, Jasmíniny slzy jsem ještě neviděl, takže Oscara pro Cate Blanchett komentovat nebudu... Mnoho lidí říká, že 12 Years a Slave dostal Oscara za nejlepší film jen z politických důvodů - pro mě byl tento film opravdu jedním z nejlepších, co se za uplynulý rok natočily - perfektní herecké výkony, silný příběh - přesně, jako by tomu u takto oceněného filmu mělo být. Navíc téma otroctví bylo podáno tak odpudivou formou, že se 12 Years a Slave musel dostat pod kůži snad úplně každému. Takže z mého pohledu byl ten Oscar zasloužený. Gravitace se mi jako film moc nelíbila, těch nesmyslů tam zkrátka bylo až moc. 7 sošek převážně v technických kategoriích je zasloužených - v uplynulém roce prostě lepší film z pohledu efektů nevznikl. I když těch technických kategorií je přeci jenom na můj vkus až moc... Opomenutí filmu Rush je sice k zamyšlení, ale mám ten pocit, že i kdyby Rivalové nějakou tu nominaci získali, Oscara by jim to stejně nepřineslo - konkurence zkrátka byla jinde... Dopadlo by to asi jako u filmu American Hustle - kde jsem naopak to velké množství nominací vůbec nepochopil... Co se týče filmové písně, jsem dost ovlivněn tím, že U2 mám vážně rád - a vítěznou píseň jsem slyšel jen zde, takže si mě moc nezískala... I když musím být férový - U2 na Oscarech taky nebyli zrovna ve formě... Jeden filmový rok je tak tímto udílením cen definitivně pryč a já se již nemohu dočkat toho nastávajícího - určitě se máme na co těšit... :) ()

H34D

Ellen se ukázala jako velmi kvalitní i zábavný host, její úvodní řeč byla vyloženě bombová, ovšem 3 hodiny jsou 3 hodiny, navíc drtivá většina děkovných řečí byla na jedno brdo, tak se muselo hodně přeskakovat. Na druhou stranu Jared Leto předvedl jednu z nejlepších řečí, co jsem kdy na Oscarech, či Glóbech slyšel. Mezi udělenými cenami příjemně překvapil úspěch Gravitace, ale trošku zamrzelo přehlédnutí Vlka z Wall Street a to zejména v kategorii nejlepší film, kde se bohužel naplnil jeden z vtipů Ellen... 6/10 ()

Kaluž

Leoš zase utřel, Marty taky, alespoň, že ten plešoun za hlavní roli přistál v těch správných rukou. Zavirovaný McConaughey rozhodně obstál na výbornou. Jinak žádné překvapení, vesmírný technologický majstrštyk posbíral co se dalo, na oceněnou sci-fi romanci Spikea Jonzeho se těším jako malé dítě, Cate Blanchett moc hezky poděkovala a i ti Taliáni slavili zaslouženě. Do toho sem tam slušné špeky z moderátorských úst Ellen DeGeneres, fotomomentka, pizzaguy… zkrátka další povedený večer ve společnosti hollywoodské smetánky. ()

• Poslíček, který moderátorce Ellen DeGeneres doručil pizzu během večera až na pódium, dostal tuzér v přepočtu 20 000 korun. (Lembi4)
  • Legendární filmový skladatel John Williams byl v tomto ročníku nominovaný na oscara již po dvaačtyřicáté. Celkem za hudbu získal již 5 Oscarů. (Spiker01)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014