Colin (Jamie Dornan) je ambiciózny newyorský finančník, ktorý sa chystá podpísať lukratívnu zmluvu so šejkom z Dubaja (Ali Suliman). Uzavrú dohodu - šejk, ktorý má slabosť na holubie preteky, zmluvu podpíše, len ak mu Colin zoženie vzácneho holuba, ktorý sa zúčastní na prestížnych medzinárodných pretekoch v Barcelone. Colin vycestuje do Flámska, kde v malej dedine žije majiteľ holuba Jos Pauwels (Jan Decleir) so svojou rodinou. Vzácneho vtáka, ktorého vycvičil, však za žiadnu cenu nepredá. Colin vymýšľa plány, ako holuba získať, aj keď ho majiteľ odmieta predať a vydáva sa  školského učiteľa, hľadajúceho hrob predka, ktorý v Belgicku padol v prvej svetovej vojne. Napokon sa zamiluje do Josovej očarujúcej vnučky Isabelle (Charlotte De Bruyneová), a keďže je sukničkár, vidí v jej zvádzaní cestu, ako uspieť v obchode s jej oteckom. Jeho plány však zmení nečakaná láska. Čo si finančník vyberie, životný obchod alebo životnú lásku? (TV JOJ)

Arsenal83

Jamie Dornan už nemlátil Dakotu a tak to už nebolo také zaujímavé. Predsa len, keď sa drahý Jamie nestará len o svojho, ale iného vtáka, nemá to ten šmrnc. Film síce dáva poučenie, že vo Flandrách sú viac romantické, hoci šerednejšie fľandry, ale na druhej strane tá hlavná linka s holubom by nebola zaujímavá ani keby si Jamie vytiahol holuba rovno z nosa. ()

Torgal

Jednoduchá romanca, kde Jamie Dornan hrá v podstate rovnakú postavu a v odtieňov sivej, vrátane toho, že je v zásade hajzlík. Extra vrstva, odlišujúca tento film od konkurencie, spočíva v linke so športovými holubmi - je fajn, ale že by filmu nejak výraznejšie nakopávala smerom nahor sa povedať nedá. Vývoj deja tiež nikoho neprekvapí, ale to u tohto žánru ani veľmi nečakám. Príjemná jednohubka. 6-/10 ()

lucijelucije

Flying Home na mě zapůsobil. Líbila se mit ta krásná duchaplná myšlenka a ten, kdo tenhle film neshlédne jedním okem, pochopí tu podstatu, která si myslím se povedla. Neříkám, že je to není vyloženě film pro děvčata, ale třeba se v mnoha věcech najdete. Děj není těžkopádný, je spíš takový nenápadný a lehce nadhazuje, co by tak mohl nenásilně napovídat. Pěkné. 7/10 ()

pavcas

Tento celkem jednoduchý a ne příliš záživný, i když milý snímek povznáší na vyšší úroveň pouze jedno. Jamie Dornan. Z toho chlapa nespustíte oči celej film a není to jen kvůli jeho oslnivý vizáži. Nechápu, že mu trvalo víc jak 10 let než v Hollywoodu prorazil, protože jeho charisma je dechberoucí a jeho výkon solidní, ať už je to sebevětší slátanina. Ještě o Tobě uslyšíme Jamie. A vy co jste neviděli miniserii The Fall to koukejte napravit, ať víte o čem mluvím. ()

montelie

Klišé nad klišé. Červená knihovna toho nejhrubšího zrna. Odporně přeslazená malinová limonáda. Marnost nad marnost, přesto všechno, na mne nějakým zázračným způsobem fungovalo. Takže pokud někomu nevadí, že celý děj je jasný od chvíle kdy si " pan šedý " vygooglí, že holubář má vnučku, mohu vřele doporučit. ()

• Film sa natáčal vo Watou, Heuvelland, Koekelare, Zottegem, Haaltert, Kleiputten (Belgicko), Barcelone (Španielsko) a Dubaji (Spojené arabské emiráty). Natáčalo sa v lete 2012. (Arsenal83)