The Tractate Middoth

(TV film)
všetky plagáty

Dellamorte

Pri podobných TV skratkách má horrorový fanda obavu, či načrtnuté dielo dospeje v celok, ktorý hravo prenesie zašlé časy do dneśnej gore / plastofear / xyz-ploitation doby. Mark je však značka a mám pocit,že veci dotiahne. V tomto prípade budem viac, ako rada. Ide totiž o brilantné intro ! ()

evilmind

V obnovené tradici duchařských historek ze 70. let BBC opět letos o Vánocích uvedla televizní dramatizaci M.R.Jamese - tentokrát v premiérové režii mého oblíbence, geniálního Marka Gatisse z Ligy Gentlemanů. Příběh se až puntičkářsky přesně drží literární předlohy, a především scéna, kde je duch poprvé (zezadu) vidět v knihovně, by mohla být používána toho, jak literární adaptace může být přesná, leč stále nápaditá. Osobní Gatissovou poctou arachnofobikovi Jamesovi jsou jistě i všudypřítomní pavouci, i poměrně děsivý (ač statický) obličejový výraz ducha nese stopy jejich činnosti, a neobvyklé pavoučí detaily všude v interiérech, nebo nečekané prostřihy na nějaký pavoučí detail jistě přináší novou úroveň "zábavy" každému, stiženého stejnou fobií... Každopádně velice povedené, a doufejme to nebude jednorázová záležitost roku 2013. ()