Druhá séria anime Nisekoi (2014) pokračuje tam, kde sa prvá skončila. Stále nie je známe, ktorá z dievčat vlastní kľúč k náhrdelníku so zámkou, ktorý nosí Ichijou. Pre hlavné postavy zasa stále nie je obvyklé dávať svoje city najavo. V druhej sezóne na scénu prichádza nová hrdinka Haru, Kosakina sestra. Ukáže sa, či si Chitogina matka Hana nájde na Vianoce čas na svoju dcéru.
V sérii je tiež odhalené, či Ichijou dostane na Valentína čokoládu od niektorého z dievčat. Neskôr Chitoge stratí stužku do vlasov a ostatní hrdinovia jej pomôžu s hľadaním. Vzápätí sa objaví vážnejší problém: Kosaki a jej sestra Haru ochorejú a Ichijou sa im pokúsi pomôcť. (Hees)

Jeoffrey

Řekněme si to otevřeně, většina postav je vytvořená podle klasických klišé šablon. Máme tady tsundere blondýnu, stydlivou brunetu, "stíhačku"zrzku, chytrou brýlatou kamarádku, perverzního kamaráda... Prostě když to tak vezmu, tak ty charaktery nejsou ničím, co bych v anime s označením harem ještě neviděl. Tak proč se mi všichni tak líbí a proč tu není nikdo kdo by mě štval? Jak je možné, že se už dvě sezóny nedokážu rozhodnout, jestli bych se radši přidal do "týmu Chitoge", "týmu Onodera", nebo třeba i do "týmu Tsugumi"? Většina lidí v tom má vcelku jasno, ale mě přijdou všechna ta děvčátka svým způsobem prostě skvělá... Hlavní hrdina je vcelku normální nerozhodný generický hrdina, který je k děvčatům hodný a nechává se od nich klidně mlátit hlava nehlava, jen když jim to zvedne náladu a i přesto ho mám rád... Příběh se skoro nikam neposouvá a většina dílů je hlavně zaměřená na interakce některé dívky s hlavním hrdinou, jejichž výsledkem je vlastně jenom spousta přehnaně vykreslených romantických momentů a různých dalších emocí, které jsou podávány tak přehnanou formou, že by to mělo být až absurdní, ale ono není. Kolikrát už jsem se přistihl, jak se při těch romantických okamžicích, ozářených a blýskavých až oči přecházejí, potutelně usmívám, kolikrát už mi přišla některá z dívek v některém vypjatém okamžiku neskutečně roztomilá? Těžko spočítat... Navíc mi ani nevadí to "vražedné tempo" příběhu ani fakt, že "největší zvraty" v obou sériích byly zapříčiněny přidáním dalšího ženského charakteru, který ačkoli má spoustu nedostatků, se mi ve výsledku opět líbí... Zkrátka i přes všechny vady, které to má, se mi Nisekoi líbí již druhou sezónu. Přesto je to jen zalíbení, není to láska a proto jen 4*. No a kdybych se opravdu musel rozhodnout tak by to bylo asi takhle #TeamHarem. ()

Scalpelexis

Tragédie. Donutil jsem se ze zvědavosti mrknout, jestli se ty vztahy někam posunou a jak jsem očekával, nestalo se nic. Druhá série je navíc naprosto odlišná (což by zákonitě nebylo špatně). Kde se první sezona opile a alibisticky motala kolem ústředního tria a falešně se tvářila, že se snaží rozuzlit komplot kolem zamknutého přívěsku, druhé sezona to pro jistotu kompletně vzdala a naskočila na full filler-mód. Znuděn jsem od 5. dílu skákal ob každých 10 minut a jediná výjimka, která za plné shlédnutí stála, byl dojemný příběh s matkou Chitoge. Jsem přespřílíš a hluboce zarmoucený, že se Shafťáci rozhodli adaptovat tak trapně slabou mangu. Nechám to na nejslabších možných 2*. #TeamNoMoreNisekoi. ()

loveless

Druhá série anime Nisekoi z roku 2014 navazuje přesně tak, jak skončila série první a to kvalitativně sestupnou tendencí. Děj ani postavy se opět nehnou z místa, ale je tu dost odhalených krásných slečen, což pro mě jako ženu výsledný zážitek opravdu vylepšit nedokáže. Nejsem si jistá, že kvůli nedořešenému ději zvládnu zhlédnout ještě nějakou další sérii. Nuda, navíc Onodera je unylá. Opening ani ending opět nezaujal. ()

DaweForeman

Pokračování si tak nějak udržuje tu samou hranici jako první série. Bohužel, co je problémem tohohle příběhu je to, že se jednotlivé postavy nemůžou pořádně vyžvejknout a to je samo o sobě iritujícím prvkem, který se pořád dokola omýlá a tak se z toho stává nekonečný příběh. Respektive začíná to být oproti manze na přeskáčku, ale je očividně vidět, že jak se tam nedějou skoro žádný zásadní situace, tak je to jedno, jak je to za sebou. Jediný, co bych vytknul je příběh Pauly a Haru, jejichž hlubšímu prostoru (který je v manze) se jaksi autoři anime vyhnuli. Jsem zvědavej, zda vyprodukují i zbytek příběhu - případně i konec, až vyjde i v manze, která se pomalu blíží k 200. kapitole. ()

Akireu

Nisekoi je sice komedie, která není skoro vůbec vtipná (manga vtipná je, problém bude v adaptaci), ale dá se na to koukat, často to dokonce dokáže i zaujmout, zvláště pak, když se věnuje přeci jen o něco hlubším tématům. Když už jsou tu ty týmy, tak já jsem rozhodně #TeamMarika protože to děvče z těch čtyř hlavních jako jediná za něco stojí, ač právě proto je jasné, že šance má nejmenší až žádné. A protože je taky jasné, že další série už nebude, jdu si přečíst mangu, kde chovám naději, že by to mohla být alespoň plichta a Raku by je jako správný japonec a tradiční jakuzák získal všechny čtyři. Bohužel po válce mesianističtí Američané Japoncům oktrojovali ústavu jejíž součástí je i monogamie a já pochybuji, že autor měl tolik odvahy, aby se v romantické komedii této vnucené, přesto však již zakořeněné, novotě vzepřel. Což mě vede k parafrázi výroku jednoho teroristického veterána ze Zohana, protože jinak by všechna anime mohla končit dobře, bez smutných odmítnutých děvčat. Pro anime tedy vskutku, Amerika je Satan! ()

• První závěrečnou píseň „Aimai Hertz“ nazpívaly Nao Tójama (dabérka Chitoge), Kana Hanazawa (dabérka Kosaki Onodery), Mikako Komatsu (dabérka Tsugumi) a Kana Asumi (dabérka Mariky Tachibany). Tu druhou „TrIGgER“ nazpívala Mikako Komatsu (dabérka Tsugumi), třetí „Sleep zzz...“ nazpívala Nao Tójama (dabérka Chitoge), čtvrtou „Matado-rabu“ nazpívala Kana Asumi (dabérka Mariky Tachibany), pátou „Marchen ticktack“ nazpívala Ayane Sakura (dabérka Haru Onodery), předposlední „Tooriame drop“ nazpívala Yumi Uchiyama (dabérka Ruri) a poslední „Crayon Cover“ nazpívala Kana Hanazawa (dabérka Kosaki Onodery). (CarnTheNunya)
  • První ze dvou úvodních písní „Rally Go Round“ nazpívala zpěvačka LiSA. Tu druhou „Magical Styling“ nazpívala Kana Hanazawa (dabérka Kosaki Onodery). (CarnTheNunya)