V nedaleké budoucnosti, v blíže nespecifikovaném roce, se po celém světě otevřelo 5 černých bran (Paříž, Pretoria, Buenos Aires, Washington, D.C. a Tokio) vedoucích do paralelních vesmírů, jež obývají nadpřirozené bytosti nejrůznějšího druhu. Těmto branám se začalo přezdívat „černé body", přičemž v jejich okolí se otevřelo i několik menších bran oplývajících rozdílnou barvou podle toho, do jakého světa průchody vedou. V době prvního otevření bran proniklo do lidského světa velké množství těchto neznámých bytostí, jimž bylo dáno jméno „Zillions of enemy X", zkráceně „Z/X", které začaly zcela nemilosrdně vraždit a ničit vše, co se nacházelo v jejich dosahu. Po pár týdnech marného boje a snahy o potlačení invaze se lidstvo vzdalo veškerého odporu a svěřilo se do rukou nepřátel.

O 3 roky později je Japonsko rozděleno mezi pět menších bran, přičemž v krajině vládne relativní klid. Přesto ale stále dochází k značnému množství konfliktů a nejinak tomu je i v Kóbe, které je od jednotlivých bran poměrně vzdálené, a pro lidstvo relativně bezpečné. Zde se také započíná i náš příběh. V období vánočních svátků narazí mladík Tennoji Asuka na neznámou kněžku, která mu dá zařízení v podobě karty, jež držiteli umožňuje polapit libovolné Z/X, které pak může vyvolat jakožto svou zbraň, a označí ho za hrdinu, který byl vybrán, aby zachránil svět. Ale vzhledem k tomu, že tyto karty vlastní oficiálně pouze armáda a policie, bere to zpočátku Asuka pouze jako žert. Ale jen do chvíle, dokud se na něj z nebe nesnese zraněný anděl, kterému usiluje jiný držitel Z/X karty o život. (EMIA)

Promo

Jeoffrey

Další anime vytvořené na základě karetní hry, které však nijak neprezentuje samotnou hru jako třeba Yu-gi-oh!, ale spíš přináší jakýsi příběh v němž vystupují i některé postavy/karty z původní hry. Příběh se odehrává v nepříliš vzdálené budoucnosti, kdy se na území Japonska náhle objevilo pět černých děr a z nich začala proudit ven různá monstra, protože tyto díry jsou vlastně portály do různých dimenzí. Cílem jednotlivých dimenzí se stalo zničení těch ostatních čtyř a k tomuto účelu jim pomáhá místní obyvatelstvo a přístroj připomínající hrací kartu... No a jak už to tak bývá, tak nevýrazný hrdina, který ale má jen ty nejlepší úmysly se stane majitelem jedné takové karty a získá jako svojí partnerku (chytí si do karty) pěknou okřídlenou slečnu a s její pomocí se snaží zasahovat do boje kolem něj a dělá si přátele z nepřátel... Je to dost slušná splácanina všeho možného, andělé, roboti, různá mýtická stvoření a mytologické postavy, no prostě karetní hra se vším co se dá, navíc jak už naznačuji i plná všech možných klišé a dosti předvídatelných zvratů. Koukat se na to dalo, ale nebylo to nijak záživné, přesto mě to ale ani nijak neurazilo, což se třeba o zde zmíněném rektálním vyšetření říct nedá... Zkrátka za mě to odpad není a tím že jsem to dokoukal bez nějaké újmy či utrpení tak dám 3/10 ()