Nate osvobodí z kouzelné kapsle mýtickou bytost a tihle dva noví kamarádi společně zažijí dobrodružství plné nejrůznějších neposlušných nadpřirozených stvoření. (Netflix)

Tsuki

V Japonsku je mezi dětma momentálně "Yōkai Watch" boom, asi dost podobný jako byl před lety Pokémon boom. Momentálně jsem na pracovní stáži v jedné tokijské školce, takže vím o čem mluvím. Každý den slyším, jak děti mluví o tom, co se v seriálu stalo naposled, případně si zpívají "gera gera pó", což je úvodní znělka (nejdřív jsem netušila, co to je za píseň, ale teď už to vím)... No a Džibanjan (jedna z postaviček), ten je tu v Japonsku na každém kroku - jeho obličej vidím na obalech potravin, na plakátech.... no zkrátka všude, kam přijdu. Popularita "Yōkai Watch" je momentálně v plném proudu. Tak jsem se rozhodla se na pár dílů kouknout i já a musím říct, že i když je to vysloveně anime pro děti a má hodně prvků společných s Pokémony, je to docela zábavné. Určitě se na to může koukat a dospělý člověk a dokáže se sem tam i zasmát. Jde o jednotlivé epizody, kdy se hlavní postava, školák Keita-kun, setkává s různými nadpřirozenými bytostmi, které způsobují různé nešvary na zemi. Jedině on je může vidět pomocí speciálních hodinek (tj. yōkai watch), jež získal od ducha Whispera, který mu zároveň dělá průvodce. Keita-kun nejdřív vyřeší problémy, které ta bytost způsobila, a pak se s onou bytostí udobří a spřátelí, a tímto způsobem ony bytosti "sbírá" jako přátelé, kteří mu v budoucnu pomůžou. Je to v podstatě hodně primitivní, ony "nadpřirozené bytosti" jsou většinou dost podivné až přihlouplé, ale možná i proto je to docela sranda. Je to spíš založené na jednoduchém vtipu. Ale jako anime pro děti je to docela dobré, takže dokážu pochopit tu současnou popularitu. ~(3,7)~ ()

lardko

Viděl jsem pár dílů na německém Nickleodonu. Na štěstí to šlo na Tv v nastavení dát titulky , protože německy absolutně vůbec neumim. Velmi mi to připomínalo beyblade a pokemony. Nijak vzlášť jsem se nenudil , a rozhodně to není blbost. ()