yenn

Tajné organizace bojující s emzáky či potvorami z jiné dimenze se vyskytují v každém druhém anime. Středoškolačky se k nim přidávají v každém třetím. A o ženská vtělení Ody Nobunagy také není nouze. Masato Hisa, autor mangy Nobunagun, přesto stvořil dílo stojící za pozornost. Šio Ogura je tou, která se s pomocí AU koule stává ztělesněním Ody vyzbrojeným „mušketou“ s kadencí kulometu a průrazností tankového kanónu. Spolu s ní/ním jdou do boje i další historické osobnosti s odpovídajícími schopnostmi: Kupříkladu Gándhí je specialista na pasivní obranu, Jack Rozparovač páře (jeho skutečná identita je poněkud odlišná od té, která se nedávno objevila v médiích) a Newton(ová) dovede násobně zvýšit gravitaci působící na objekt, který přišlápla svou nohou. Z té řady postav je prakticky jen hlavní hrdinka psychologicky propracovanější (zdařilé je její váhání, zda se přidat k organizaci a pustit se do boje), nicméně seriálu to příliš nevadí. Zde jde především o přípravu na boj, plánování a samotné střety, které probíhají za různých podmínek a v nichž se vcelku pěkně využívají či kombinují schopnosti bojovnic a bojovníků (vede Newton(ová)). Navíc bojové scény vynikají výrazným výtvarným stylem, neboť jsou vyvedeny v paletě sytých kontrastních barev. Ovšem trochu mě mrzí, že jde „pouze“ o povedenou stylovou žánrovku, a přál bych si, aby se adaptace dočkala i starší Hisova manga Jabberwocky, v níž carské Rusko ochraňují antropomorfní dinosauři. 6/10 ()