Malarkey

Čtvrtá série mi přišla lehce slabší, aby se pak objevila osmá epizoda a já zase odlítl do země nikoho. Koho ten nápad s tou kádí kyseliny napadl, ten by si zasloužil poděkovat a galon lokálního piva k tomu. Zajímavé sledovat vývoj postavy Rickyho, který už není takový vágus, jako byl na začátku. Další série si s radostí pustím a přijmu i to, že z deseti epizod je epických jen pár a zbytek jako příjemný doplněk do běžného dne. ()

3DD!3

Pořád paráda, i když mi přijde že to často zbytečně šponujou do extrémů a příběh ztratí na přehlednosti. Luxusní hlášky, ta kadence je neuvěřitelná. Epizoda s planetou na sraní je srdcovka a za díl s kyselinovou nádrží měli tvůrci dostat nějakou cenu.  Nejlepší animovaná sci-fi, nebo tak něco. Dokonalé ponaučení. ()

Davies182

Den, kdy ohodnotím libovolnou z nových sérii Ricka a Mortyho něčím jiným než pěti hvězdama, bude dnem, kdy internet imploduje do červí díry, ta následně vytvoří transcendální spojnici mezi naším světem a bezpočtem alternativních realit, a z těch začne proudit krvelačná masa našich vlastních klonů, lovících ostatní humanoidy kvůli těžbě zubní skloviny, která v technologicky vyvinutějších multiversech slouží jako univerzální palivo do převaděče spojitosti. Ten seriál je tak dokonale debilní, že se u každýho dílu řehtám jak protrženej. ()

Necrotongue

Těžko by mě někdo přesvědčil o tom, že byla čtvrtá série slabá, když jsem se po celou dobu (s výjimkou šesté epizody), tlemil, jakoby mi Rick nechal zmizet mozek a nahradil ho zásobníkem na endorfin. Jako obvykle jsem se výborně bavil a byl jsem bez sebe štěstím, že se dneska ještě někde můžu zasmát u dokonale nekorektního humoru. ()

ScarPoul

Pre mňa znova funkčné. Dokonca aj reklamný šiesty diel, kde takmer nič nedáva zmysel. Seriál si drží svoj štandard. Nielenže sa vracia k starým postavám a dejovým líniám, kde obohacuje líniu vzťahov, hoci len v malom počte častí, zároveň si ale ide svoje v ďalších uletených dobrodružstvách, kde sa niektoré stávajú kultovými - The Old man and the Seat alebo perfektný Promortyus. Niečo, čo pre mňa funguje na všetkých leveloch a úrovniach. 4. séria - 100% ()

BrooksW.Here

"My appearance is designed to be familiar and to put you at ease." _____________ Najprv som si myslel, že nápady v Rickovi a Mortym budú každou sériou geniálnejšie a šialenejšie, ale štvrtá séria tohto seriálu ma presvedčila o tom, že už budú iba šialené... Na rozdiel od predošlých sérií mi niektoré vtipy a myšlienky už neprišli také premyslené ako tomu bývalo kedysi (ale samozrejme, že sa tu našli aj nejaké naozaj premakané epizódy, no bolo ich veľmi málo) veľakrát boli šponované do ohromných extrémov, kvôli čomu u mňa strácali na prehľadnosti. Napríklad šiesta epizóda je bezchybnou ukážkou toho, čo mám na mysli – pri sledovaní tejto časti som ani nemal pocit, že by som pozeral Ricka a Mortyho – nedokázal som prísť na to, o čo tam išlo, a či to vôbec malo nejaký ten dej (dúfam, že takejto epizódy sa v tomto seriáli už nedočkám, ale bojím sa, že áno). Ale na druhú stranu, hadia epizóda bola neskutočne parádna (možno aj najlepšia z celej tejto série) a práve pri nej som sa cítil, ako keby som znovu pozeral prvú sériu Ricka a Mortyho. Verím, že sa to nestalo naposledy... A práve kvôli tejto kolísavosti v kvalite dávam štvrtej sérii Ricka a Mortyho iba 7,5/10, som zvedavý, čo prinesie séria č. 5... _____________ "Where do you want to die?" "Susan, is conference room 3 available?" ()

liquido26

Pro mě rozhodně nejzábavnější a nejnápaditělší série. Narozdíl od ostatních jsem jí dal na jeden zátah a ani u jednoho dílu se mi nechtělo spát :-) Některé díly byly tak šíleně překombinované a nesmyslné, až to bylo boží. ()

UhLee

Čtvrtá série - (9/10) : Ze začátku mi přišlo, že si tvůrci občas honili ego a pak z toho vzešla naprostá mazanice, která ani nedávala smysl - viz díl The Vat of Acid Episode (S04E08). Pak se ale tvůrci vzpamatovali a nadělili nám úžasný konec série, kde některé díly považuji za jedny z nejlepších. Kdyby se ta série ubírala stejným směrem a žádné dokonalé epizody nepřišly, tak bych začínal bát o osud celého seriálu a o dalších 60 dílů, které nás čekají. Takto se všem můžu pouze těšit. Nejlepší epizoda:: The Vat of Acid Episode (S04E08) ()

Lachtaan

Pro mě první řada, u níž už jsem musel u několika dílů čekat týden co týden na nové epizody. Ač mě za to mohou někteří lynčovat, já osobně si mnohem více užil první polovinu a v té druhé jsem se už spíše vezl na vlně toho, abych sérii "prostě dokončil". Nejspíše se s tímto opakuju už u každé sezóny, ale ty slovní hrátky v názvech epizod jsou tím nejgeniálnějším aspektem celého Ricka a Mortyho. P. S. Díl s názvem Rattlestar Ricklactica atakuje na post nejlepší epizody celé TV show. [viděno na Netflixu] ()

Ryuuhei

Musím souhlasit - nejslabší série. Prvních 6 dílů byl výsměch - vše, co seriál po celé 3 sezóny budoval, padlo v prach a nahradily jej epizodické paskvily, které naprosto postrádaly vše, co dělalo Ricka s Mortym Ricka s Mortym. Díkybohu od 7. epizody se vše rapidně zlepšilo a byť mě samotný závěr moc neoslovil, jsem nakonec rád, že se i v této zpackané sezóně našlo něco dobrého. ()

T-pack

Nebudu říkat, že to je doposud nejslabší série seriálu. Ale rozhodně mi přijde nerozpačitější. Začíná silně, s epizodou, která otevírá téma znalosti vlastního osudu a co to s člověkem udělá, když je o této znalosti skálopevně přesvědčen. Pak se ale série výrazně propadne hned na několik epizod – namísto toaletního humoru je tu toaletní filosofie, následovaná parodií na heisty tak zamotanou, že její absurdnost tíhu celého dílu neunese. Pak světlo světa spatří termín slut dragon (kočka byla cool), a nakonec celkem zábavná epizoda s hadí planetou, která má ale rozhodně silnější začátek než konec. Jelikož tenhle seriál zároveň sleduji tak, jak vychází, po hadech jsem zažil tu dlouhou pauzu, jen aby se sezóna vrátila s extrémně onanistickým metafikčním kouskem. V normální posloupnosti dílů bych proti němu asi nic neměl, byl to sám o sobě úlet. Ale nijak to neulevilo mojí skepsi, jestli ten seriál dokáže bejt ještě dobrej. Ale pak? Pak přijdou na scénu paraziti a ten zvrat, který to celé obrátí naruby, když se Beth zeptá, kde je Summer. Hned potom přijde zlatý hřeb s4, ikonicky pojmenovaný The Vat of Acid Episode, s naprosto dokonalou pasáží bez dialogů, a s Rickovým vítězným monologem jako třešničkou na dortu. Jasně, pak možná Rick oprcá planetu, ale akční, dojemné finále má tu zaručeně nejvtipnější potitulkovou scénu. Upsat se na dalších cca 100 epizod asi nebyl od tvůrců dobrej nápad, ale když už to tak je, možná stačí, když bude vyloženě dobrá alespoň polovina každý série. ()

vyfuk

Těžko se to hodnotí jako celek. Obecně i asi kvůli tomu, že polovina je úplně v jiném časovém rozmezí. Obecně i u nich zvláštní krok ale budiž. Co si budeme i ta první část mě nijak extrémně neoslovila. Za mě nefungoval humor, příběh. Nefungovalo skoro nic. Byl jsem si skoro jistý, že to je konec Ricka a Mortyho. Poté přišla pauza a nové díly a já se nestačil divit. Najednou příběh svištěl jako nikdy. Byl neuvěřitelně originální. A hezky trefně humorný. Proto je velmi těžké celou sérii hodnotit jako celek, když ona sama se samotným stylem dělí na části naprostého úpadku a poté úplného vrcholu. Opět jsme zahnáni do kouta citovými pasážemi a poté se zase smějeme z plných plic. Hodně zvláštní a těžké na pochopení. Ale děkuji. Moje naděje stále trvají. ()