mcb

Další porce existenciálně popkulturního mixu Dana Harmona slibovala zatím nejtemnější sezónu, čemuž také dostála. Ubylo prvoplánového humoru, díky čemuž se tvůrci mohli věnovat detailnějšímu rozvíjení konceptů epizod i psychologie postav, která funguje mnohdy lépe než v několikanásobně delších seriálových formátech. Na svém povrchu sice Rick a Morty stále zůstává nekorektní nonsensovou zábavou plnou narážek a cynismu, na druhou stranu odkrývá nitro svých postav tak zdrcujícím způsobem, že mnohdy ani nespadá do kolonky komedie. Nejlepší epizoda: The Ricklantis Mixup (7) ()

Soweek

Nemohu jinak. Rick and Morty už tři roky kralují všem animovaným seriálům a zdá se, že ještě nějakou dobu budou. Ve třetí sérii už autoři trochu potlačili sci fi stránku a upřednostnili drama a emoce - ono je to logické. Dvě série totiž stačily, aby si všechny charaktery vytvořili určitou image a background a nyní se už dá s charaktery, jejich osudy a vztahy mezi nimi pracovat. Seriál stále dovede být neuvěřitelně vtipný, sarkastický, ale i drastický a depresivní. A všechno to zvládá na výbornou. U některých epizod se stále nestačím divit, s jakou originalitou autoři přicházejí, byť jsem se vždy domníval, že všechna témata moderního sci fi jsou už dávno vyčerpána a pořád se jen točí dokola v jiném kabátu. ()

SonGokussj

Řekl bych, malinko slabší jak minulé sezóny, hlavně díky stále drzejšímu (adekvátně k tomu, jak s ním Rick zachází) Mortymu, zdálo se mi to až moc hektické místy, ale je pravda, že oněch 10 dílů dokoukáno a hladově touží po dalších. Velmi povedé, Rick and Morty prostě vedou. Naprostý ignor klišé nebo klasické struktury dílu, která zde zjevně chybí, napomáhá k tomu, že absolutně netušíte, co se stane a možná proto to mají lidé tak rádi. A přitom je to vše "logické" :-) Super sérka. ()

anetd1

Souhlasím s tvrzením o nevyrovnasti kvality jednotlivých epizod, každopádně ty kvalitní jsou naštěstí sakra kvalitní, a jako celek fungují výborně všechny. Slibovaná "the most darkest season" se za mě nekonala a jelikož jsme si během posledních dvou let čekání celý internet kolektivně automaticky nastavili extrémní laťku, dostavilo se mírné zklamání. Každopádně opravdu jen mírné, start byl raketový, prostředek bavil a konec zanechal spoustu námětů k přemýšlení a hloubání. Už teď se těším až si sérii ještě několikrát pustím, objevím, co mi uniklo, zamotám si hlavu v nejrůznějších teorií a hledáním hlubšího smyslu úplně ve všem a ještě x-krát všechno přehodnotím. ()

hrumsrt

Neuvěřitelný kreativní! Ale poměrně nestálá kvalita jednotlivých epizod... Po předchozím finále jsem se hodně těšil, jak to půjde dále.. Tady si tvůrci hodně popustili uzdu fantazie/šílenosti! Naprosto nezapomenutelná epizoda Pickle Rick! Vždyť on byl okurka! xD 75% ()

• Beth popíše transformaci Summer jako "clivebarkerizaci". Jedná se o odkaz na spisovatele a filmového režiséra Cliva Barkera, který napsal „The Hellbound Heart“ a podílel se např. na hororových filmech Hellraiser (1987) a Candyman (1992), které byly inspirovány jeho knihami či povídkami. (Kubaaa97)