Jerry je nespokojený s Mortyho psem, a tak si od Ricka vyžádá zařízení, které zvýší jeho inteligenci, neblahé následky na sebe však nenechají dlouho čekat. Rick a Morty se zatím dostanou do snu Mortyho matikáře a snaží se mu vnuknout myšlenku, že má dát Mortymu jedničku. (Oralfabet)

Sany33

Príbeh: Rick predstavuje Mortymu stroj na vniknutie do cudzích snov. Ako prvému sa pokúsia vštiepiť myšlienku dobrého prospechu Mortyho matikárovi. Zatiaľ sa Mortyho ridičia musia popasovať s nadvládou super inteligentných psov. Prevedenie: Páči sa mi ako animák pracuje s filmom inception a ako to dokáže pobaviť, keď poznáte predlohu. Opäť dobré hlášky a kopa srandy. 90% ()

T-pack

Druhý díl už se mnohem víc podobá tomu, co jsem si o seriálu dal dohromady z pověstí, které ho předchází, a z krátkých klipů, které jsem ještě před uceleným sledováním viděl. Snowball jako potenciální vůdce psí revoluce je pro mě klíčové téma dílu. Souběžná Inception linka mi přišla... dost obyčejná, asi tak bych ji popsal. Možná i trochu samoúčelná, ačkoliv je v závěru navázána na tu druhou. ()

LachtanShows

V listopadu 2017 se mi nechtělo zvyknout na hlasy ústředních postav a tak trochu hektické vyprávění. Na mojí současné vlně zalíbení v ulítlé animované seriály (Big Mouth, Paradise PD) se ale krásně vezou právě i Rick a Morty a hned jejich druhým dobrodružstvím už se mi náramně trefili do noty. Jen tak dál. ()

Frajer42

Tvůrci velmi pravděpodobně na něčem frčí, jinak si to nedovedu vysvětlit. Velmi svižný průlet několika kultovními filmy, které se povedlo moc hezky slepit a parodizovat. Nepředstavitelné spojení, které je ovšem ve výsledku velmi vtipné a skvěle fungující. [78 %] ()

• Snufflesův vzestup k moci připomíná postavu Ceasara ze Zrození Planety opic (2011). Oba díky lidem dosáhli vyšší inteligence, ovládli svět a nadále si udrželi k některému člověku pouto. (Kubaaa97)