Rick a Morty - Série 6 (2022) (séria)

Rick na dvoře krále Mortuše (S06E09)

(epizóda)
  • USA A Rick in King Mortur's Mort

Pokud vám Rick řekne, abyste něco nedělali, nedělejte to. Morty netuší, do čeho jde, když dostane dárek od náhodného cizince na ulici. (HBO Max)

Oralfabet

Pro ty, kteří nechtějí vidět žádný vývoj Rickovy postavy, bude tohle druhé zklamání v řadě, ale já si tenhle aspekt šesté série užívám a přijde mi celkem ospravedlněný. Hodně se mi zamlouvá ta paralela s Vat of Acid Episode, je to tak trochu druhá strana stejné mince. Navíc zase nebyla nouze o vtipy, co pro mě fungovaly, a do konce byla k dobru přihozena skvělá montáž podkreslena libými tóny Goodbye Blue Sky. Edit: beru zpátky to o vývoji postavy :D ()

muti

Morty zisťuje, že slnečnej sústave šéfuje Rád Slnka a celé rytierstvo okolo neho. Slnečné žezlo dáva energiu všetkému v slnečnej sústave, avšak nedopatrením vystavuje celý život na Zemi strašnemu osudu zničenia všetkého. Rick samozrejme varoval vopred Mortyho nech neprijíma ich meč, lebo budú trable. Dokedy bude vzťah oboch takýto toxický? ()

cyphercz

Průměrná epizoda, pár dobrých gagů, zbytek "meh". Na rozdíl od ostatních komentujících tady mně vůbec nesedí "dobrák Rick" a tím pádem je pro mě srovnání s Vat of Acid jako nebe a dudy - v onom dle mého nejlepším dílu čtvrté řady je mistrovským vyvrcholením děje Rickovo hajzlovství, zatímco u této epizody k žádnému podobnému climaxu nedojde, Rick akorát dobrácky pomůže Mortymu a konec, pfffff... Nenarodily se Harmonovi děti nebo tak něco, co by vysvětlovalo jeho příšerné vyměknutí?? ()

• V epizóde zaznie skladba "Goodbye Blue Sky" od skupiny Pink Floyd. (argus123)