Bordoshut

6/10 – Po úděsné 5. sérii, která ve mně zanechala velmi hořkou pachuť, již ještě dneska pořád cítím na jazyku (nebo to jsou ještě lívance ze školní jídelny, těžko říct), jsem šestou řadu Ricka a Mortyho pouštěl jen velmi nerad a s notnou dávkou obezřetného skepticismu. Přeci jenom... po předchozí sérii skrz totální nahodilost epizod, nekonzistentní vývoj postav, přespříliš ujeťáren a nedostatek hlavní dějové linie jsem se začínal bát, že se z Ricka a Mortyho, kdysi prvotřídní vesmírné ságy se svérázným humorem a úžasným příběhem, pomalu stává typický animovaný seroš pro dětské, masovější publikum, jehož největším poselstvím světu je, že už měl dávno skončit. Teď by se asi hodilo vás ubezpečit, že do takového bodu situace nevyeskalovala a že jsem vlastně nadšený. Inu... nestalo se, ale nadšený taky nejsem. V šesté řadě se sice naštěstí dočkáme alespoň nastíněného příběhu na pozadí – řeší se tady záporák, který bude důležitý pro 7. sérii – ale jinak se zase jedná o nesourodou změť různých dobrodružství, které pohromadě drží jen nefunkční portalgun. To je zároveň také jediné pojítko k 5. sérii a patrně jediný znatelný důsledek činů zlého Motyho. Seriál se často opakuje a rušivým způsobem recykluje vlastní vtípky. Rodinka Smithových a její vývoj ustoupil znatelně do pozadí už ve 4. sérii, v tomhle ohledu bohužel stále žádná změna. Výjimkou je šestý díl Analyze Piss, který se na ni jako jediný zacílil a samozřejmě byl úžasný. Řešil zejména Ricka, kterého unavují souboje se slabými oponenty, a tak se je po poradě s psycholožkou rozhodne ignorovat. Tím však mimoděk dá prostor svému zeti, který se rozhodne zastat své dcery a zmlátí jakéhosi zlosyna Pissmastera, čímž se k Rickově vzteku stane hrdinou galaxie. Skvělý nápad, skvělé zvraty, skvělá pointa – Rick a Morty, jak si je pamatuju z prvních sérií. Bohužel hned další epizoda veškeré scénáristické úsilí naprosto zazdí, jelikož se po zvyku novodobých dílů zbůhdarma a zčistajasna ocitáme na neznámé planetě, kde Rick a Morty cosi hledají, Rick řekne Mortymu, aby něco nedělal, ten se to naschvál rozhodně udělat a my 20 minut sledujeme jakýsi sluneční řád rytířů, kterých se Morty snaží zbavit. Absolutně zbytečný díl, stejně jako třeba S06E02, které ale oba mohli být tisíckrát lepší, kdyby se děj o 3 minuty zkrouhnul a místo toho jsme dostali nějaké ukotvení v časoprostoru a odpovědi na otázky proč, co a jak – nějakým originálním způsobem. Tohle je strašně laciné. Pěkným příkladem je třeba Night Family, která sice není na konci nějak zvlášť vtipná / vypointovaná, ale aspoň člověk ví co a jak a dává to smysl. Naštěstí ale v 6. sérii moc takových vyloženě laciných dílů nenajdete, zdaleka ne tolik jako v té předchozí. Všeho všudy jde o takový Rick-a-Morty-průměr. Nic z čeho by se člověk posadil na zadek, ačkoli třeba přílet dinosaurů na Zem měl opravdu grády. Verdikt: "And that's the Way the News go!" ()

Eliott

Od 3 série na seriál spíše nadávám. Začal jsem tvůrcům vytýkat rychle ubývající originalitu, vtip a hlavně srdíčko. No a i tentokrát to sice má výrazně slabší místa, ale 6 série je rozhodně vylepšením posledních dvou a nabídne celou řadu velice vtipných a zajímavých epizod z různého prostředí. Opět se to dá s nadšením celé shlédnout jedním dechem a vlastně mohu tvůrcům vytknout jen to, že jsem dříve ze seriálu míval mnohem silnější pocity a jednotlivé příhody prožíval emotivněji. To se však asi pochopit dá, neboť právě srovnávám něco skvělého s naprostou dokonalostí. No co už, i teď je to téměř dokonalé! 80% PS: Nejlepší epizody Bethic Twinstinct a Night Family. ()

hrumsrt

Jakoby se nepodařilo najít balanc mezi šílenou kreativou a poctivými příběhy... Nějak mi u toho chyběly emoce (zkrátka má ta série mít tradiční emoční tečku). Po vzoru předchozích sérií Jerry zkrátka dostává více prostoru, než bych mu já dal. Ale pořád jde o záruku zábavy, pokud nemáte Ricka dost, ani na pošesté Vás nemůže nudit. Nejlepší epizoda - Night Family... 75% ()

BrooksW.Here

"Walkie talkie Die Hard, motherfuckers!" _____________ A predsa len sa to podarilo! Po priemernej štvrtej a naozaj nevydarenej piatej sérii som si myslel, že Rick a Morty ma už nemôžu nijako prekvapiť a kvalita v tomto seriáli bude už navždy iba klesať... Avšak stalo sa niečo úplne iné! Nikdy v živote som sa tak veľmi netešil z toho, že som sa mýlil. Najnovšia, šiesta séria celý seriál parádne nakopla a poriadne ho vytiahla, zároveň sa kvalitou vracia na úroveň tretej série (ktorú som doteraz bral ako jednu z tých veľmi dobrých) a veľmi sa podobá na prvé dve série, ktoré sú podľa mňa vrcholom tohto seriálu (spolu s 1. a 3. epizódou tretej série). Myslím si, že za to vďačíme hlavne tomu, že tvorcovia sa konečne spamätali a nápady, ktorými to srší už nie sú také prekombinované, príbehy sú oveľa inteligentnejšie a ľahšie pochopiteľné a spolu s tým sa naspäť na scénu vracia aj geniálny nekorektný humor, ktorý mi tu prišiel vtipný, tak ako pri starších sériách. Najoriginálnejšia mi prišla epizóda Night Family, ktorá síce nebola veľmi humorná, no napriek tomu stavila na premyslený príbeh a silný nápad, ktorý bol vyťažený do posledného kúska. Hneď po nej v mojom pomyselnom rebríčku nasleduje Analyse Piss, ktorá ma neskutočne bavila, presne takéto časti mi v novších sériách chýbali (avšak netvrdím, že tam neboli). A tiež ma potešila aj epizóda s "fortune cookies" a Jerryho mamou (😈) a na konci série aj vianočné dobrodružstvo s vertikálnym svetelným mečom. Po šiestej sérii Ricka a Mortyho naozaj nemám dôvod netešiť sa na sériu č. 7, background ku záporákovi Rickovi Prime je naozaj pekne prichystaný... Šiestej kapitole tohto seriálu dávam 8/10, som naozaj rád, že už znovu môžem dávať aj takéto vyššie čísla, dúfam, že si Rick a Morty tento štandard udržia. _____________ "Welcome to life. It's a big boat with a lot of holes, but we're all in it together." ()

T-pack

Šestá série pro mě byla v mnohém návrat k formě. Ani to podle mě není tak, že by se seriál nějak nápadně vrátil ke starým tématům a ke starému psaní. Proto je možná těžké určit, čím přesně to je, že u mě vymizela ta rozpačitost, kterou jsem pociťoval z posledních dvou sezón. Když to je dokonce třeba díl s dinosaury, kde je premisou odebraní veškeré zodpovědnosti lidem s důsledkem upadnutí do letargie, který bych zařadil spíš do slabší půlky, a radši budu vzpomínat na Summeřino Die Hardování nebo na švihlé sluneční rytíře. Mám navíc to neštěstí, že tenhle komentář dopisuju poté, co se svět dozvěděl o (zatím potenciálních) proviněních Justina Roilanda a showrunneři ho vyhodili, takže je to taky dost možná poslední série před konečným úpadkem seriálu. ()