mm13

8 epizód som sa pohodlne váľal pred obrazovkou. Síce plne spokojný, ale predsa len (kdesi na pozadí) sa pohrávajúci s úvahami, či to som už vo svete Ricka a Mortyho taký udomácnený alebo či nebodaj autori nevymäkli, nespohodlneli... lenže po pár dňoch nastúpili 9. a 10. epizóda a ja som (spohodlnený) to rozprávačské tsunami nápadov, zvratov a neriedených emócií ledva vykryl! Nádhera, bolo to skoro ako po prvýkrát... ()

Motinski

Zatiaľ asi najslabšia séria, no určite nie prúser. To sa pri Rickovi a Mortym snáď ani nemôže stať. Len niektoré veci boli už cez, pár krát mi vtipy prišli trápnejšie ako býva zvykom a aj zápletky neboli úplne ono. Nemám v pláne komentovať každú sériu zvlášť, väčšina z nich sú rovnako kvalitné a stále ich dokážem zhltnúť kľudne aj na jeden krát, tu sa mi to ale žiadalo. Oproti iným animákom pre dospelých ide stále o niečo čo vyčnieva a ide si svoje, takže seriálu dokážem odpustiť všeličo. Najhoršie hodnotená 4.epizoda mi dokonca prišla ako jedna z tých lepších. 7/10 ()

ScarPoul

Nápadov je stále veľa a niektoré diely majú tú typickú WTF prímes, ktorú mám na tomto seriály rád. Bohužiaľ to ale má aj pár dielov, ktoré mi v rámci budovania celého Rick a Morty univerza až tak nesedeli. To ale neznamená, že posledné dva diely neboli chuťovky. Celkom by ma zaujímalo, ako by to vyzeralo, keby celá séria riešila jednu zápletku ( ako to kedysi spravili aj v South Parku). 5.séria 80% ()

Eliott

Nevyvážená pátá série již na mě působí, jakoby se tvůrci úplně vyšťavili a vůbec netuší co vymyslet příště. Série odstartovala ve vší dokonalosti a po podprůměrné 4 sérii, jsem se radoval, že se vrací zpátky ke kořenům. Brzy se však projeví značné zoufalství ve kterém se jednotlivé epizody plácají až příliš dlouho. Jedná se především o epizody bez emocí postavené na jediném vtipu a nebo si příliš libují v propracovaných akčních scénách, ale mimo to jsou zcela prázdné. Nepříliš vtipnou ani inteligentní všehochuť nakonec vyžehlí až závěrečné dvě až tři epizody, které jsou mnohem procítěnější, nápadité a vůbec tvoří perfektní parodii na celou řadu věcí. PS: Od prvních tří sérií to však má stále daleko. 70% ()

Qitek

Dva díly stály za to (epizoda 1 a epizoda 2) ten zbytek už je (po slabší 4 sérii) důkazem o vyčerpanosti tvůrců, kteří na nás hází hlavně jednu akční scénu za druhou, mezi kterýma se pálí kadencí samopalu dialogy a vy "nemáte" ani chvilku si oddechnout a uvědomit si, že tahle série nijak nefunguje. Bizarně ujetý humor a především (mnohdy schovaný pod nánosem odkazů) inteligentní tah na branku už jsem bohužel nenašel v jediném díle této série. Škoda ()

• Věta, kterou pronese pavouk FDR, „The only thing they fear is me,“ odkazuje na soundtrack ze hry „Doom Ethernal“: „The only thing they fear is you.“ (jajsemja)