Rick a Morty - Série 6 (2022) (séria)

Omortěná VesMeta (S06E07)

(epizóda)
  • USA Full Meta Jackrick

Rick a Morty jsou zmatení. Vzpomínají na svá minulá dobrodružství, která je přivedla ke střetu s dávným nepřítelem. (HBO Max)

Oralfabet

Víceméně mnohonásobně lepší verze epizody Never Ricking Morty. Zase to vlastně nemá žádný solidní příběh a jde jen o meta dekonstrukci celého seriálu a bůh ví čeho všeho dalšího, tentokrát je tu ale dostatek zábavných nápadů a doopravdy zajímavých myšlenek na to, aby byla existence epizody plně ospravedlněna. Důkazem kvality budiž fakt, že jediný uživatel, co téhle epizodě zatím dal odpad, má v top10 film Morbius, a nemyslím si, že jde o ironii. "Jesus Baned me!" ()

Slayaphine odpad!

Na prvý raz všetky tieto vtipy o odmietaní kontinuity (ktorú aj tak aspoň raz sa sezónu dodržia a rozšíria) boli vtipné. Ale keď sa z toho stáva neustále opakovaný gag ktorý nemá v sebe nič viac než samostatná epizóda good1!! viac epizódový naratív bad!!!! tak už sa z toho vytráca ten šarm a stáva sa z toho iba pravidelný sezónny nárek od scenáristov. To oslavovanie Campbella si mohli fakt odpustiť, to že na nich zakričí "communist jews" nevystihuje aké prasa ten chlap bol. Navyše už ma dosť začína štvať to neustále opakovanie soundtracku, špeciálne v akčných scénach. ()

CheeseFigure

Páči sa mi označenie, že sa jedná o lepšiu verziu epizódy Never Ricking Morty (neznášam tú epizódu). Tie rôzne narážky na prvky rozprávania príbehu i Batmana sa mi celkom páčili. Škoda toho málo priestoru venovanému Self-Referential Six (a hlavne Rhett Caanovi). A za mňa tomu niečo chýbalo a aj preto nejdem s hodnotením vyššie. ()

Vondy

Dostává mě, že někdo po tomhle seriálu chce "normální díly" nebo aby byl kontinuální. Ten seriál reálně navazoval tak ve třech epizodách za všech těch šest sérií. Vždycky byl meta. Tahle epizoda to dotáhla na čistou dokonalost a udělala takový malý redemption pro story-train episode. Kdo pochopil, snad nemůže dát míň než 5/5. Navíc zábavnou formou popsaný snad všechny problémy tvorby epizody seriálu a rozbíjení čtvrté zdi. Přemýšlejte, co vůbec můžete chtít víc, než tenhle klenot mezi díly? ()