I přes rodinou minulost černou jako parthské srdce, snaží se stále studující Se-ro Jeong (Kye-sang Yoon) o život čestný a bezproblémový. Život bez černých kriminálních skvrn, jenž pokrývají minulost celé jeho rodiny. A vše se mu k vlastnímu překvapení náramně daří, jen do okamžiku, kdy se shodou náhodných okolností připlétá do chaotického přepadení klenotnictví, jehož otěže netřímá v rukou nikdy jiný, než jeho vlastní otec, protřelý kriminální živel a nejčernější skvrna rodiny. Jen co se ale začíná rozvířený prach pomalu usazovat, je právě jeho otec nalezen na místě činu mrtev. Se-ro pociťuje jakýsi druh smutku, který se jej i přes všechny negace, k jeho otci chovanými, zmocňuje jako černá ruka chápající se po jeho poletující duši. Jen útržkovitě si vybavuje, co se to vlastně stalo, když je příslušníky policejních složek zatčen za vraždu neznámého muže. Po odpykání pětiletého trestu se Se-ro ocitá před branami dosavadního přechodného bydliště, zatímco v hlavě se mu rýsují plány, jenž jsou na dlouhé míle vzdáleny plánům onoho mladíka, dodržujícího všechny povinné školní předpisy. Na krátký okamžik lituje svého promarněného života stejně jako uzmutého života svého otce, to ale jen na dobu krátkou jako je plesknutí rukou. V krvi horké jako polední žár, koluje mu touha po pomstě za všechno zlé, za promarněné životy i za všechno ostatní. Stává se kriminálním živlem. Nebezpečným kriminálním živlem. Nebezpečnějším, než byl kdy býval jeho vlastní otec. V tom se před ním ale jednoho dne zjevuje jako blesk z čistého nebe půvabná Young-won Young (Ji-hye Han), dědička klenotnictví, jenž bylo před oněmi pěti lety vyloupeno jeho zesnulým otcem. Dvojice v sobě jen krátce nato nalézá vzájemné zalíbení, pochopení se, ba co víc, dvojice v sobě nalézá vnitřní pouto, spojující oba jejich osudy k sobě jako dva magnety. O to víc frustrující zdá se být zjištění, kdo byl tím mužem, kterého Se-ro před pěti lety násilnou smrtí sprovodil ze světa. Nebyl jim nikdo jiný, než tehdejší snoubenec Young-won. (Conspi)

Zelilu007

Prvně klady: hezké prostředí, kamera, herci, scény, hudba, hlas hlavní herečky, oči hlavního herce... zápory: scénář, roztahanost všeho, tento seriál dělá z Korejců uplakánky a ještě pár nepěkných věcí. A proto ho řadím do korejskího průměru. ()

Vavča

Velice povedený seriál, který dokazuje, že sledovanost není měřítkem kvality. Beyond The Clouds představuje součást zajímavějšího fenoménu v Koreji, proč se některé relativně originální (např. Beautiful Man), kvalitní seriály dostanou do kategorie NR? (not ranked, neumístily se v žebříčku sledovanosti TOP 20, nebo se pohybují ve velmi malých číslech). Příběh o nespravedlivě obviněném - Jung Se Ro (hraje sympatický Yoon Kye Sang), zakázané lásce k dceři hlavního nepřítele Han Young Won (kterou hraje vynikajícím způsem Han Ji Hye, říká si výrazným způsobem o ocenění nejlepší herečka roku 2014, když uspěje bude nej. herečka již třetím rokem po sobě! Je záhadou, že ji roky filmové nabídky opomíjí, což o kinematografii také něco nelichotivého vypovídá ) se totiž nevyznačuje nějakým novátorstvím, ale je stále napínavý drží tempo, má vynikající herecké výkony hlavních i vedlejších představitelů, k tomu si přidejte občas hezké vizuální nápady a především dokonale vymazlený OST(písně i instrumentálky jsou bez slabých míst). Seriál mě skutečně vtáhl a do dílu 12 je to bez výhrad, finiš seriálu byl však bohužel poněkud slabší a roztahaný jak je u Korejců téměř zvykem. ()

Mkqp

Nejedná se o seriál pro teenky, takže milostný vztah těch dvou probíhá mnohem komplikovaněji a dospěleji než ve spoustě korejských seriálech, což je samozřejmě kladem. Co se týče ostatních postav, jsou velice barvité a vztahy mezi nimi neodfláknuté. I rodina předsedy klenotnické korporace není jen v šablonovitém stylu, kde proti sobě sourozenci vedou válku o post předsedy, macecha absolutně nenávidí prvorozené dítě atd. Zprvu se může zdát, že to tak vše bude, jenomže i když někdo kuje nějaké ty pikle, tak jde cítit a vidět, že si nejsou všichni navzájem lhostejní. Nejčernější postavou z celého seriálu je fotřík a zároveň předseda korporace, ale i tak se dá jeho postava celkem slušně zvládat, jelikož jeho černá je malována kreativně. Ostatní postavy jsou vykreslené dostatečně a pro můj klid zde není žádná, která se snaží trapným humorem konstruovat scénky, jenž by měly působit vtipně. Jediné co v tomto směru budu kritizovat, tak opět spousta zbytečně předramatizovaných prohlášení a často neúnosné přehrávání jinak skvělé Ji-Hye Han. Ta jako Seong Ji v Defendantu balancovala na hranici skvělého a přehrávajícího výkonu, který probíhal maximálním řvaním a hysterickým pištěním, což se nedalo poslouchat. Přitom dokázala, tak přirozeně plakat. Agrhhh, z ní jsem vážně rozporuplný. Ještě mi vadila zhrzená ženská, dělající naschvály, protože její vysněný miluje jinou. Co příběh? Ten je dost tragický i na JK poměry, jenomže i když se někdo snaží někoho trýznit, tak trýzněný není úplně bezmocný a dokáže za sebe bojovat. Tím je příběh snesitelný. ■ Všechny výše zmíněné nedostatky bych i přehlédl a hodnotil naplno, ale díky posledním třem dílům, tak neudělám. Absolutně zbytečné natáhnutí konce díky profláknuté bouračce mi zkazily celkový dojem. ()