Osemdielna miniséria založená na skutočných osudoch špeciálnej agentky CIA Sandy Grimes.
Píše sa rok 1985, Studená vojna vstupuje do svojho finále, a preto je svet tajných agentov nebezpečnejší než kedykoľvek predtým. Potom, čo za záhadných okolností zmizne sovietsky špión pracujúci pre Spojené štáty, sa Sandy (Jodie Whittaker) spolu so svojou partnerkou Jeanne Vertefeuille (Harriet Walter) púšťajú do pátrania po „krtkovi", ktorý tajne posúva informácie nepriateľovi. Tento dvojitý agent, známy ako Aldrich Ames (Paul Rhys), sa môže stať najznámejším a najhrozivejším zradcom v americkej histórii. Sandy bojuje s časom, aby zachránila životy agentov v službách USA, pôsobiacich v sovietskych tajných službách. Sama pritom žije dvojitým životom – pri tom všetkom je matkou a manželkou. Čím viac agentov však padne „krtkovi" za obeť, tým je Sandy odhodlanejšia nezastaviť sa pred ničím, aby ho odhalila. (Incantator)

kpt.Johanson

Obvyklé špionážní téma, nepříliš originálně podané. Počátaeční zájem, nahradí rychle až smrtící nuda. Mnohem lepší je The Game, pojednávající ve své podstatě o tomtéž. DDocela mě to mrzí, těšil jsem se, ale je to hrooozně nudné a to bohužel i přes herecký výkion nové WHO doktorky.. ()

flyboyeda

Naprosto nepravem nedoceneny spionazni serial s velkym potencialem a hodne zajimavou realnou predlohou. Velka ho skoda, dnes holt tahne spise lobotomicky popcorn ala Castle. Nastesti se tv stanice rozhodla serial preci jen vypustit do sveta a uz se pomalu ale jiste objevuji dalsi dily online ... ()

marvan

Výborný příběh, ale ve srovnání s filmem Tinker Tailor Soldier Spy nebo seriálem The Americans jen chudý příbuzný. Nemá ani zdaleka tak uhrančivou retro atmosféru, režii chybí promyšlenější koncepce a Jodie Whittaker hraje svého agenta, jako by to byl Jarka Metelka z Rychlých šípů. ()

Sakulnikov

Velký potenciál v tématu, ale nepříliš sympatické obsazení. Místy příliš zkratkovité, jindy zbytečně natažené. Ale po dvou dílech nevím - čekal bych další zhoršování, i přesto se ve mě ozývá hlásek, že se série potřebovala akorát rozjet. Jsem trochu zklamán zrušením; mohli to nechat dojet. - Doplnění po zbytku série: Velká škoda pomalého začátku, který přinesl zánik seriálu. Velmi dobré špionážní drama; velice realistické a historické. První díly trpěly nejasností toho, co budou popisovat, pak to ale přestalo. Jediné, co zůstalo byla zkratkovitost, zvláště skoky v čase byly velké, ale chápu, že v reálu se toho zas tak moc nedělo - vyšetřování trvalo velmi dlouho. Na rozdíl od Americans věřím v historičnost. ()

Madsbender

Studená vojna je stále atraktívna a vďačná téma, no zrovnaniu s Americans sa kvôli tomu The Assets nevyhnú, a postavami a námetom zasa pripomína Homeland - agentka, ktorá cíti zodpovednosť za zbabranú akciu, mentorský šéf, ktorý jej rozumie a pomáha a vnútorný zradca, od ktorého sa to čaká najmenej. Atmosféra je slušná, herci po väčšinu času skôr priemerný, je tu dobre vybudované napätie a pár dobrých momentov (scéna s výsluchom síce nie je príliš brutálna, no i tak mi bola nepríjemnejšia než pri väčšine takýchto scén - a že som ich už videl hodne), no dej je plný vaty a miestami plynie desivo nudne. Nechýbajú ani nejaké tie otravné a zdržujúce letmo odbyté "family issues" a tak podobne. 40% ()