Ja'mie: Potvora ze střední

• Austrália Ja'mie: Private School Girl

Potvora se vrací... protivnější než kdykoli dřív! Tvůrce a představitel hlavní role seriálů Škola zoufalých srdcí a Spratci přichází s pokračováním příběhů Ja'mie Kingové, potměšilé studentky posledního ročníku Hillford Girls Grammar, nóbl soukromé střední školy v Sydney. Poté co trávila své školní dny cukrováním se spolu-prefekty a shazováním některých spolužáků, obrátí Ja'mie svou pozornost k dobývání opačného pohlaví. A také se dostane do nejrůznějších průšvihů - předvede nevhodný hromadný tanec, uspořádá divokou párty v domě svých rodičů, objeví se v oplzlém videu, jež podnítí hněv vedení školy i jejích rodičů. Několika statečným dívkám dojde trpělivost s jejími bezcitnými manipulacemi a začnou proti nadvládě její bojovat. Ale Ja'mie se nezastaví před ničím, povzbuzena svitou svých hot-girls, musí mít vždycky poslední slovo. Drahé oblečení, auta, kluci, večírky... Ja'mie má všechno, ale jejím hlavním cílem je vyhrát medaili pro nejlepší dívku závěrečného ročníku. (HBO Europe)

freddy

Ja´mie Kingová se vrátila, a nebyl to návrat úplně přesvědčivý, ale není to ani žádný průšvih. Jedna ze tří hlavních postav seriálu Škola zoufalých srdcí dostala svůj prostor v samostatném seriálu, a tak se divák, kterého u předchozího seriálu zajímalo, jak studentka Ja´mie, která byla na studentské výměně na střední škole Summer Heights High, vlastně žije ve svém běžném prostředí, dočká odpovědí na všechny své případné otázky. Seriál je vlastně o tom, kterak rozmazlená holka z bohaté rodiny, která nyní absolvuje maturitní ročník, žije, miluje, nenávidí a nerada prohrává. Chris Lilley, který je autorem scénáře a stejně jako v předchozím seriálu i zde ztvárňuje herecky hlavní postavu, se zkrátka po šesti letech vrátil k jedné ze svých mnoha převlekových rolí, a je evidentní, že si to užívá. Nicméně i přesto, že seriál má jen šest dílů v délce od 25 do 30 minut, je mnohdy rozvleklý, nenápaditý a až příliš šablonovitý. A na rovinu říkám, nebýt to seriál od Chrise Lilleyho, který mě v minulosti přesvědčil, že tenhle žánr prostě umí, asi bych to nedokoukal. Což by ale asi byla chyba, protože závěr seriálu konečně přináší i něco víc než jen běžné starosti náctileté rozmazlené slečny, a určitě stojí za to se podívat na poslední epizodu, protože to je ten originální a nekonvenční Chris Lilley, na kterého jsem zvyklý. Abych to nějak ukončil, nebyl to sice nejlepší a nejzářivější projekt Chrise Lilleyho, ale dalo se to skouknout a u některých scén jsem se i pobavil. Uděluji slabší tři hvězdy. ()