PKD

Docela slušné zklamání. Prvních 55min. můžete klidně přeskočiti, páč se já osobně nepotřebuji dovědět pomalu, jaký dudlík měl Barker v dětství apod. Několikráte jsem u toho i usnul a nakonec jsem se dověděl, zřejmě jedinou relevantní informaci, že kožené hábity Cenobitů byly sice relativně pohodlné ,ale velmi těžké.  80% času totiž spolkne vzájemné adorování a vzdychání, jak jsou všichni úchvatní a úžasní, takže máte dojem že Claire Higgins a Andrew Robinson (mj. Garak v STDS9) jsou asi nejlepší herci v dějinách lidstva. Nic proti nim. Mluví zde sice spousta lidí přímo involvovaných v obou filmech (taky nechápu, proč neudělali rovnou masivní dokument o zákl. trilogii) leč dle mého, 2 nejdůležitější lidé...samotný mocný tvůrce všeho...Barker a citelně chybějící a osobně (archivní záběry a fotky fakt nepočítám) se zde tedy nevyskytující...krásná Ashley Lawrenceová aka Kirsty Cottonová. Já to sice tak nějak již předem tušil, že tam nebude, což ovšem neumenšuje mou nelibost. No nic, jdu se podívati po jiných Hellraiser dokumentech, kde je a které snad budou celkově více záživné a vůbec tak nějak...lepší. Zřejmě jest zajímavější, se na Hellraisera/y koukat, než sledovati dokument/y o něm, heh. Zkrátka, tento masivní dokument klame tělem, kdy se zdá, že jde šíleně do hloubky, ale po shlédnutí zjistíte v podstatě to, co já. Tedy téměř...nic. Aspoň, že si vyhráli s úvodnímy titulky. P.s. možná, že je to i tím, že jsem dost věcí už věděl. To ale přece neznamená, že to musí býti nuda. ()