Kosmetická společnost se ocitá na tenkém ledě, po finanční stránce je to špatné. Proto zaměstnanec Kim Hyung-Joon (Lee Seon-gyoon) podniká zásadní kroky k záchraně společnosti. Spolu s jeho kolegy se pokoušejí proměnit "výtahovou dívku" Oh Ji-Young (Lee Yeon-Hee) v celostátní vítězku miss Koreje. (Denila)

Denila

Mě se to prostě líbilo. I když české titulky nejsou na všechny díly, doramu jsem sledovala s anglickými a šlo to. Příběh je lehčí, nikam vás netlačí a mě to zrovna vyhovovalo. Hrozně se mi líbil pohled na rok 1997, jak jsou všechny krásky 100% přírodní, žádné úpravy, zákroky, plastiky.. hezké kecy. Líbil se mi boj mezi vedoucími i jednotlivými modelkami. A hlavně příběh lásky prokladany vzpomínkami na školská léta, to bylo něco pro mě. ()

Vavča

Já se rovnou přiznám, že nadhodnocuji o půl hvězdičky, protože těch dílů je moc, minimálně o 4 to mohlo být kratší. Jenže prvních deset dílů je naprosto výborných, protože tato série zpracovává úspěšně hned několik témat najednou. Příběh lásky mezi hlavní dvojicí s občasnými výlety do minulosti (romanticko-nostalgická atmosféra, že by i režisér Yoshihiro Nakamura jásal, fakt krásně provedené, mnoho citu a nic falešně znějícího). Navíc se seriál odehrává v době kdy západní investoři (aka svině převlečené za lidi) způsobili pád finančních trhů v Asii, nejen Koreji, takový byl tehdy rok 1997. Je to perfektně vybroušený návrat do minulosti, který zobrazuje problémy, stres a zoufalství tehdejší sociální situaci většiny obyvatel. Příběh z losera hrdinou je rovněž bravurně podán, obyčejná dívka z obchoďáku, která nyní hořce lituje, jak se svojí minulostí naložila dává do soutěže Miss Korea vše. Měl jsem obavy, zda Lee Yeon-Hee utáhne hlavní roli a nebude jen "roztomilá", ale tady fakt ukazuje, že je profesionální herečka, vyrostla ze štěněcího věku do krásy, navíc je pohybově nadaná. Její postava Oh Ji-Young navíc není hloupá, skutečně předvádí silný rejstřík herectví a emocí, vše jí věříte, je v té roli dokonalá, seriál by prakticky utáhla sama. Nejen, že je kočka, vtipná, ale ona je skutečně propracovaný charakter, nikoliv povrchní archetyp. Navíc je jejím protějšek velmi schopný herec Lee Seon-gyoon, který jako Kim Hyung-Joon je tak trochu grázl z donucení, bázlivý zbabělec, který vše myslí dobře a ne vždy mu to vyjde. Mezi hlavní dvojkou to fakt jiskří navzdory věkovému rozdílu herců. Navíc je tady kupa zajímavých vedlejších postav, které mají taky své kouzlo. Další klad seriálu, soutěž Miss Korea je zobrazena jako nelítostná soutěž a nikoliv nevinný catwalk. Korejci v této sérii otevírají a zobrazují celou řadu docela tabuizovaných témat (přinejmenším více a lépe, než v jiných sériích), ať chudoba, sociální, finanční útlak ze strany korporací, určité pokrytectví smyslu soutěže krásy, svoboda ženy, požadavky na ideální tělo a chování Miss atd. Tohle všechno je super, stejně jako OST, kdy mě písně baví ještě více, než instrumentální stránka (ta je spíše průměr). Jenže dějově, napětím seriál začíná po dílu 10 strádat, do dílu 16 jakž takž a poslední 4 díly působí terminologií pc her, jako průměrný a zbytečný datadisk, určitě to šlo ukončit elegantněji, úderněji rychleji, maximálně díl, dva nad 16 (pokud by to řešilo, jak skončí na Miss World). Na druhou stranu je neobvyklé, že série pokračuje tam, kde by jinde ostatní série skončily, a vyobrazuje problémy, co po vítězství v Miss. Přesto musím zůstat trochu nespokojený a archivovat ze studijních, estetických důvodů, výborného výkonu Lee Yeon-Hee (doufám, že v nějakém povedeném seriálu dostane hlavní roli), než že bych tvrdil, že tohle byla top série posledních pár let. Přesto památná série a některé hlášky z tréninků Miss se určitě ujmou, waikiki:) ()