Reklama

Reklama

Kolonáda

(seriál)
Hudobný videoklip
Dráma
Slovensko, 2013, 26x50 min

Kamera:

Laco Kraus

Hrajú:

Marek Geišberg, Pavol Višňovský, Andrea Karnasová, Kamila Magálová, Jana Hubinská, Kamil Mikulčík, Katarína Kolajová, Ivor Gogál (viac)
(ďalšie profesie)

Obsahy(1)

Pôvodný televízny seriál z prostredia kúpeľov, kam si pacienti chodia liečiť nielen telo ale aj dušu. 30-  ročný Adam Bernát má dobrý život. Pred sebou sľubnú kariéru ortopéda, doma sa o jeho pohodlie stará skvelá mama a rozumie si aj s druhou rodinou svojho otca, najmä s jeho mladou ženou Zuzanou. Všetko však zmení jedna vášnivá noc, po ktorej sa Adam rozhodne opustiť bezpečné zázemie rodiny a veľkého mesta. Odchádza do malých kúpeľov aby začal odznova.

Kolonáda 2 – druhá séria úspešného hraného seriálu RTVS z kúpeľného prostredia.
Hlavný hrdina seriálu, lekár Adam Bernát sa po roku strávenom v zahraničí vracia domov. S ním prichádza do rodiny jeho mladá žena Tereza, ktorá nevie nič o rodinnom tajomstve. Po jeho vyzradení sa vzťahy v rodine zdramatizujú a všetci jej členovia sa budú musieť s pravdou vyrovnať po svojom. (STV)

(viac)

Videá (1)

Hudobný videoklip

Recenzie (21)

mira007 

všetky recenzie užívateľa

Vztahovka veřejnoprávní RTVS, která má pozitivum v exteriérech a solidních hereckých výkonech ( Pavol Višňovský kraluje výkonem, které utáhne na svoje charisma ) má dvě řady. První má takovou telenovelovou zápletku, kdy syn přefikne svou macechu a uteče před otcem do lázní, začátek je celkem bída a prvních pět dílů jsou kvalitou jako ateliérové komerční nekonečnosti, ale pak se to rozjede do mírného nadprůměru. Druhá řada je o tom, jak se daný hrdina vrátí z Německa a sebou si přiveze mladičkou divokou manželku, která měla děcko od sedmnácti - o třídu propracovanější charaktery ( skvělá postavy iritující barmanky Anna Jakab Rakovska ) a inteligentní zápletky , taky do plusu jsou hezké slovenské herečky Petra Vajdová s krásnýma očima, Petra Millerová s krásnými vlasy, Jana Kvantiková s krásnýma prsama . ()

Havenohome odpad!

všetky recenzie užívateľa

Je zrejme nemožné vysvetliť, čo zo seriálovej produkcie slovenských televízií je väčšie peklo. Čisto zo zdravotných dôvodov je však na tom Kolonáda najhoršie (Pocit zvracania sa dostavoval dvakrát častejšie ako pri sledovaní Chlapi neplačú, a to už je čo povedať! Podobne ako neoformalistickí kritici merajú dĺžku záberov a robia si grafický zápis o štruktúre diela, ja si tiež zapisujem do harmonogramu, v ktorej minúte pozerania a o akej intenzite sa objavili dáviace reflexy.) Akákoľvek snaha o racionálne pochopenie a vysvetlenie daných javov, musí zákonite viesť k neodkladnému šialenstvu. Kolonádu pravdepodobne natočili na objednávku ministerstva vnútra, aby znechutili aj posledným potenciálnym emigrantom možnosť vybrať si za ciel svojho azylu Slovensko. ()

Reklama

jojinecko 

všetky recenzie užívateľa

Najväčšie guilty pleasure za posledných cca 5 rokov, preto tie neobjektívne a recesistické ***, tešil som sa na každý ďalší diel. Na slovenských TV som nevidel film alebo seriál už pekne dlho a tak skoro ani určite neuvidím, aj to, že som (spolu s Nunkou:)) pozeral tento vymakaný seriál je viac menej náhoda a "osud":))). Úplne "divák friendly", ak to berieme v kontexte klasického zabedneného konzumenta všetkého shitu, čo beží v našich televíziách(najmä súkromných). Inak samozrejme scenár je podobne kvalitný ako pri House of Cards, atmosféra do špiku vypointovaná ako pri True Detective, silný dramatický akcent ako pri najsilnejších dielach od Triera, postavy psychologicky premakané sťaby ich tvoril "psychológ" Kieslowski (najmä postava "femme fatale" v podaní neopakovateľnej Andrey Karnasovej je úžasná, skrátka Pani Herečka!:))) Ach jaj... Ale aby som nebol len ironický, Pavel Višňovský a Petra Vajdová sú skutočne vynikajúci herci, bez srandy!!! ()

klerik

všetky recenzie užívateľa

Ďalší seriál od STV, ktorý v sebe skrýva viac... Niektoré dejové línie sú trápne, ale tie našťastie aj rýchlo končia. Problém je hlavne v tom, že keby som nebol "donútený" tak seriál odignorujem (podobný prípad ako KRIMINÁLKA STARÉ MESTO či ZLOMOK SEKUNDY). Technická stránka je hlavne v interiéroch totiž príšerná. Absencia osvetľovača mala byť asi umelckou výpoveďou, ale mňa to inscenačné prevedenie plné tieňov strašne iritovalo... Herecké výkony (aspoň väčšina) sú v pohode a hlavná dejová línia vzhľadom na počet dieľov znesiteľná... ()

klúčik 

všetky recenzie užívateľa

Konečne seriál , ktorý nie je vyrobený " garážovým systémom ". Myslel som , že to bude iné... Nepomohlo to. Je to podobne slabé, ako všetky podobné rýchlo-seriály na TV Hnoj a TV Narkóza. Po včerajšej časti ( 2.2.), už nemám chuť pokračovať v sledovaní... Pán Párnický - je to pomalé, nezáživné, ale je to pekná reklama pre "nemenované" kúpele. Seriálu dávam 30%. ()

Galéria (9)

Reklama

Reklama