Milenec z vesmíru

• Južná Kórea Byeoleseo on geudae (viac)

Mimozemšťan, který přišel na zemi před 400 lety, má možnost vrátit se na rodnou planetu, ale když se seznámí se slavnou herečkou, domů se mu nechce. (Netflix)

HoneyBunny

Úplně mi k sobě nesedl ústřední pár, což je u romantického dramatu dost důležité, ale seriál to vynahradí roztomilým humorem, sci-fi prvky (jen se v tom nešťourejte, hlubší analýzu neobstojí) a dobrým záporákem (ajaj, ten jeho prstýnek ze zahnutého hřebíku). Seriál měl být tak o pět dílů kratší, protože v druhé polovině se hodně opakuje (ona ho chce, on se chová jako kretén, ona se dostane do nebezpečí, on ji zachrání). Ale chvílemi tu máte i hlubší témata, jako když hrdinka Song-Yi předstírá nevědomost jenom proto, aby si užila pár chvílí štěstí se svým vyvoleným. Začínám mít pocit, že korejská dramata mají problém s uspěchaností konců, protože tohle je moje třetí k-drama a všechny tři se v závěrečným dílech řítily do finiše přehnaným tempem. ()

andalin

Dřív jsem na korejská dramata koukala celkem hodně, ale poslední dobou se mi nedaří najít žádné, které by mě bralo tolik, jako dřív. :( Toto jsem ani nedokoukala, vzdala jsem to asi po 8. epizodě. Fakt mě to jejich protahování a omílání dokola nebavilo... Kdyby mi chtěl někdo nějaké dobré k-drama poradit, směle do toho! ()

Jirka_Šč

Absolutně uvěřitelná Jeon Ji-hyeon v roli sebestředné, arogantní, úspěšné star, ne už zrovna teenagerského věku. Mám pocit, že hraje samu sebe - prodává své skutečné pocity - umocňuje je (až lehce paroduje), + dodává jim nádech ironie, hloubku, soucit a ještě to celé utáhne až do konce (řekl bych, že její nejlepší role od Deiji z roku 2006). Toto je nediskutabilně ohromné plus seriálu You Who Came From The Stars. Plus výborně obsazená hromada mě známých, dalších herců v hlavních, vedlejších i epizodních rolích (napočítal jsem jich minimálně 11). Potěšila Yoo In-na - vždy, když byla na plátně, se na ni dobře dívalo. A závěr je takový, že délkou absolutně sedl. Když to celé porovnám s aktuálně běžící Empress Ki, už teď věřím, že TOTO je lepší. Vlastně téměř bezchybné. ■ Vtípek 1 (epizoda 5): Hláška: "Vypadáš tak mladě, že přijde Suzy (zpěvačka, herečka, aktuálně 19 let) a bude se s tebou chtít kamarádit." Vtípek 2 (epizoda 17): Samotná Suzy obsazená do několikaminutové, necameové role studentky, flirtující se svým bývalým profesorem :) (další vtípek může být v tom, že je mimo Jeon Ji-hyeon jedinou ženou, na kterou v celém seriálu poměrně chladný Kim Soo-Hyun pozitivně zareaguje). ■ P.S. Na to, že se v sci-fi romanci vyskytuje antisociální vraždící jedinec, je to místy kupodivu docela zábava :). ■ Sice s nepůvodní hudbou, ale seriál vystihující MV http://www.youtube.com/watch?v=uGEaqE9FYMw Další MV: Song od Hyolyn http://www.youtube.com/watch?v=CYyD1cQoIJY ()

Martyska

Trošku nedotiahnuté, ale pekné a slušné. Charaktery postáv sú vystihnuté perfektne a veľmi som sa potešila Ji Hyeon Jeon, ktorá ohromne zahrala rolu navonok namyslenej bohatej herečky. Pokiaľ vás neosloví dej, určite vás zaujmú povahy postáv. Dá sa na ne totiž dobre pozerať a skúmať ich konanie. Ideálna oddychovka, ktorú odporúčam pozrieť. Síce nenúti hltať jednu časť za druhou a po rozporuplnom konci fakt neviem, čo si mám myslieť, ale na druhej strane som sa nenudila. A keď už aj, tak len málo a vtipné scény to vynahradili. ()

dr.horrible

Mám rád korejskú kinematografiu. Nie netflixovské oliheň šaškárne, ale ich drsné kriminálky a naivnú romantiku. No a som myslel - len tak - že idem kukať doramy. A som nevedel, že to bude telenovela. :D Nakoniec mi to s prestávkami trvalo zhliadnuť skoro dva roky. Emócie takmer žiadne, pretože to nie je vážne dielo. Najviac asi averzia voči pesničke “You are my destiny” a sklamanie - alebo lepšie: výčitky, že Ji-hyeon Jeon už nie je najkrajšia žena sveta. Že ju tu dokonca tá druhá herečka predčila. Ale na zapĺňanie medzier v jej filmografii je to ok. Väčšine by to asi nestačilo, ale za všetky emócie z jej minulých diel, mi tie tri červené hviezdičky, na jej profile, stáli. ()

• Dorama má 21 dílů, ale původně jich mělo být jen dvacet. Filmaři se rozhodli finále rozšířit, a tak přidaly ještě jeden díl. (Roby)
  • Herečka Ji-hyeon Jeon roli Cheon Song-Yi odmítla, ale režisér se nenechal odradit a osobně ji přesvědčil, že je pro tuto roli jako stvořená a že učinkování v této doramě bude pro její kariéru prospěšné. (Roby)