Rozprávky bratov Grimmovcov: O rybárovi a jeho žene

(TV film)
  • Česko O rybáři a jeho ženě (viac)

O rybárovi a jeho žene, je rozprávka o chamtivosti a o tom, či nadmerné potreby a majetok, dokážu urobiť človeka skutočne šťastným. Rybár chytí rybku, ktorá je v skutočnosti zakliaty princ a preto ju na princovu žiadosť vpustí naspäť do mora. Lenže keď sa vráti domov a vyrozpráva všetko svojej žene, tá ho prinúti, aby sa vrátil k moru a aby si za záchranu rybkinho života vypýtal odmenu. Bude však jeho požiadavka správna a adekvátna? (STV)

bloodcountes

... a pak jsem se probudila. Příběh? Kdeže! Je to snová iniciace (těhotné) ženy. Ve snu proběhne splnění jejích snů tak, aby pochopila, že to, jak a kde žije, je to nejlepší a byla si jistá sebou, svým myšlením a svým místem na světě. Kdyby takovýto reailistický sen potkal každého když dospívá, bylo by méně frustrátů a ambiciozních blbců a na světě by bylo přijemněji. Ztvárnění bylo ryze německé, opravdu hororově surrealistický byl ten halibut (kua proč to měl být zakletý princ a když už, proč nebyl vysvobozen? - aha byl to prostě sen, nojo) a jeho zjevování a děj natahovaný neustálými pochody rybáře k moři a jeho stupid rýmovačkou, které jsem přeskakovala. Nicméně jako příloha k jídlu na třikrát to bylo celkem stravitelné. ()

kingik odpad!

Mein Gott, das ist schrecklich!!! Das ist skandaaaaaaal! Nein, nein, nein!!! Prosím pěkně němečtí filmaři už točte jenom porno a pohádky nechte třeba rybářům. Hodně beru, ale tohle se nedalo vydržet! Příšerní herci nebo co to bylo, pohádková poetika veškerá žádná, hnusná německá umělost a neskutečný stupid všude kam pohlédla kamera, která jediná za něco stála. Nejhorší masakr je, že němci s klidem dokážou prznit klasiku svých proslavených legend a sice bří Grimmů. Ti by Christiana Theedeho a spol jistě drasticky odstranili, jak bylo v jejich pohádkách zvykem, aby už nikdy nezavadil o jejich literární díla. Absolutně nedoporučuji věnovat této nebetyčné kravině ani minutu vašeho života. Mé hodnocení: 0% ()

Gig odpad!

Za ty německé pokusy o natočení pohádek by měli střílet. To nemám sílu ani hodnotit. Tu není sympatické snad nic. Kdyby aspoň ty herečky uměly vybrat, které by byly sympatické a na které se dá koukat, když už za nic. To je snad poprvé a doufám, že naposled, kdy se tu vyjadřuju ke všem těmto pokusům o pohádky. ()

Kimon

Pohádka, prostě ne taková, romantická, na jakou jsme zvyklí z naší české produkce, byť jest původem slovanským z pera Alexandra Sergejeviče Puškina, O rybářovi a rybce z roku 1833. My Češi jsme prostě takoví romantici a snílkové ve skrytu své duše a germáni (potažmo i anglosaské či severské oblasti) jsou poněkud drsnější a to se musí jistě zobrazovat i na jejich filmové či knižní produkci (mimo jiné). Takže pohádka to ano, ale taková poněkud chladnější. A není důvod jí přidělovat extrémně nízký počet hodnotících hvězdiček či dokonce odpad. ()

AriAries

Německé pohádce se vyrovná snad už leda polský dabing. Zajímalo by mě, kde udělali soudruzi z NDR chybu. Možná si neuvědomili, že dnešní generace není zocelená výcvikem Hitlerjugend, aby mohla bez úhony zvládat tyhle pecky. Ale abych nekřivdil - tohle je ještě jeden z jejich lepších kousků. I když je těžké tomu věřit. Dvě hvězdičky jsou hlavně za sdělení dětem, že kdo chce víc, nemá nic. Expedoval bych tuhle pohádku do USA a Ruska. Pokud by tamní děti přežily ten její fádní ráz, a vzaly si to k srdci, mohla by se ještě zasloužit o lepší zítřky. ()