Dej filmu Rob The Mob je zasadený do New Yorku v roku 1991, kedy mladý pár, Thomas Uva (Michael Pitt) a Rosie Marie De Toma (Nina Arianda), neskôr prezývaní Bonie a Clyde, spolu začali prepadávať talianske spoločenské kluby v Queens, ktorých vlastníkmi a jedinými členmi boli príslušníci mafie. Jedného dňa však Tommy nájde po lúpeži v peňaženke jedného z mafiánov niečo, čo je oveľa väčšie, ako si obaja dokázali predstaviť. Keďže po tejto veci už dlho pátra i FBI, obaja sa stávajú hlavným terčom nielen pre mafiu, ale aj pre mužov zákona. (sochoking)

Radek99

V podstatě gangsterská lovestory o dvou naprostých idiotech, kteří měli koule na to okrást newyorskou mafii. Ze začátku mi přišlo líto, že celý koncept obsahuje onu humornou nadsázku a že není točen navážno, když už je tedy stavěn na základě ,,skutečné události", ale na konci jsem cítil spíš úžas, jak dobře tenhle zvláštní film funguje. Štědrovečerní bizarně romantické finále bylo excelentní... A čím víc o tom přemýšlím, tím víc jsem přesvědčen, že Raymond De Felitta natočil naopak opravdu velmi dobrý a originální film... ()

Aljak

Veľmi milé prekvapenie. Očakával som nejaký typický mafiánsky film o vzájomných konfliktov a vydierania, ale napokon sa z toho vykľul celkom schopný príbeh o zlodejoch, ktorí svoje lúpežné plány zamerali na mafiu. Keď tam Tommy nabehol do tých klubov so samopalom a začal tam vyjednávať, pôsobilo to tak amatérsky, až mal človek napokon pocit, že sú to nezastaviteľní profíci. Proste ten film mal kus drámy, kus kriminálky a ako bonus to ešte malo aj taký svojský nádych komédie. No a tí mafiáni v podstate pôsobili neuveriteľne milo a príjemne. Až by sa dalo pochybovať o tom, či je také niečo vôbec reálne. Určite bol ten skutočný príbeh značne prikrášlený, no občas to pôsobilo až príliš naivne. Ale aj tak ma to dosť zaujalo, takže za to adekvátne 4*. ()

GrungeChild

Hořkosladká romance "granžového" páru v nelítostné hře ufňukaných mafiánů, která svou rozvleklostí bezezbytku rozmělní jakýkoli zárodek zajímavějšího zážitku, ovšem na druhou stranu ubíhá celkem příjemně, a potěší jak tradičně výborným nihilistickým Majklem, tak i nesměle naivní Bonnie (btw přirovnání k Courtney Love opravdu sedí!). Nenápadný filmek sice opravdu nemá moc čím zaujmout, ale jako milá indie oddechovka poslouží víc, než dobře. Lepší 3* ()

Lukoboss

Nebýt té divné komediální roviny, dal bych tomu nejspíš vyšší hodnocení. Protože když vám na začátku někdo řekne "je to podle skutečné události" a pak sledujete mladíka, jak vběhne do baru, kterej chce vykrást, a neumí ani použít zbraň, kterou si na to nachystal, tak si říkáte, jestli to je myšlený vážně nebo si z vás tvůrci dělají prdel. Nejsem si úplně jistej, že tohle byla dobrá volba. Jinak to byla taková zajímavá gangsterka s kriminální zápletkou. Závěr byl tentokrát OK, i když dost předvídatelnej. ()

FFilipCZ

Je až k neuvěření, že tento příběh je podle skutečných událostí. Na to, co Thomas a Rosie předvádějí, to chce mít fakt velký koule :)). Pro mě hodně překvapivá podívaná, jelikož jsem (jako vždy jednou za čas) šel do tohoto filmu s naprosto "čistým štítem", tedy bez toho, aniž bych si přečetl obsah či komentáře. Někdy to vyjde, někdy zase ne. Tentokrát jsem byl za svou odvahu "odměněn" perfektní podívanou s mafiánskou tématikou, které jsem se nedočkal třeba ani u takových titulů jako Mafiánovi nebo věhlasní Godfellas. Všechny hlavní i vedlejší role hercům perfektně seděly. Navíc příjemná stopáž pod 2 hodiny vás nenechá ani na chvíli odpočinout a ve filmu se stále něco děje. Ač možná trošku přemrštěně, ale z mého subjektivního pohledu a faktu, že to je snad první film s mafiánskou tématikou, který jsem si opravdu užil, nemám problém dát 5*. ()

• Příběh je založen na skutečném příběhu. I ve skutečnosti se ústřední dvojice jmenovala Thomas a Rosemarie Uva. (Mitin)
  • Skuteční Thomas a Rosemarie Uva nakonec dle vůle jejich rodičů nebyli vůbec pohřbeni spolu. (Mitin)