Tichá harmonie

• USA Like Sunday, Like Rain

Eleanor je třiadvacet, snaží se dělat muziku a najde si práci jako au-pair dvanáctiletého hudebního génia, cellisty Reggieho. Krůček po krůčku se spolu sbližují, dokud Eleanor nemusí z vážných důvodů odjet domů ke své rodině... Reggiemu je teprve dvanáct let a jako nadaný cellista žije díky zaopatřeným rodičům v luxusu a bohatství, i když často bez nich a hlavně bez kamarádů. Osamělé Eleanor je třiadvacet, žije daleko od rodičů, zrovna se rozešla s klukem, vyhodili ji z práce a nemá kde bydlet. Bylo snad dílem osudu, že se tihle dva potkali? Eleanor bez jakýchkoli zkušeností začala pracovat jako Raggieho au-pair. A i přes počáteční odpor našli díky společné lásce k hudbě nakonec cestu jeden ke druhému. (Cinemax)

peetriss

Nádherná óda na lidství. Takový ten pověstný "malý velký" film plný nádherných dialogů, který na diváka nepůsobí tlačením na pilu, ale samospádovým líčením postupného vzniku pevného mezilidského pouta mezi dvěmi lidmi rozdílného pohlaví, věku i sociálního postavení. Jediné co je spojuje je láska k hudbě a symbióza postavená na vzájemném pochopení potřeb a trápení toho druhého. Like Sunday, Like Rain mě svou přirozeností a krásou vyzařující z lidských duší dokázal pohltit a zcela ochromit. V naprosté symbióze je skvělé duo Leighton Meester a Julian Shatkin, herec Frank Whaley se ukázal také jako mistrný scénárista a režisér. ()

silentname

Od "Like Sunday, Like Rain" som mal isté očakávania, no musím priznať, že ma reálne napriek vysokej latke ešte dokázal trošku prekvapiť. Zvažoval som hodnotenie, ale nakoniec mu dávam plný počet hviezd. Prečo? Poďme sa na to pozrieť. V prvom rade tu máme skvelých hlavných hrdinov v podaní Leighton Maester a Juliana Shatkina. Ich priateľstvo i dialógy sú uveriteľné, sú silné a majú veľkú hĺbku. Som rád, že film mal veľké množstvo tichých momentov a necháva nás dýchať jeho atmosféru, než by z toho urobili komédiu o tom, ako sa musia pestúnka s chlapcom zbližovať a podobné veci. Preto podľa mňa film funguje. Hudba je skvelá, dialógy sú skvelé, atmosféra je skvelá, je super vidieť neznáme tváre, pre mňa skutočne príjemné filmové prekvapenie. Doporučujem. Hodnotenie: A ()

Garson

Mladá Eleanor se rozejde se svým nezodpovědným přítelem,vyhodí mu kytaru z okna a po scéně kterou jí on pak ztropí v jejím zaměstnání dostane v práci padáka.Kamarádka jí doporučí pracovní agenturu a z agentury jí rovnou pošlou do velmi obrovské vily jako au-pair,aby hlídala 12 ti letého kluka Reggiho,který je velmi inteligentní,mnohem víc než jeho vrstevníci.Reggie i přes přísnou výchovu od matky není tak disciplinovaný jak by někdo očekával,ale má svá vlastní pravidla a občas uplácí členy posluhovačů v domácnosti,aby si nevšímali jeho neplnění matčiných rozkazů.Eleanor se stane jeho chůvou a zároveň blízkou kamarádkou a také oba sobě budou navzájem zpovědnicí.Moc hezký film a ještě hezčí závěr,který mě opět donutil přemýšlet nad svým dosavadním životem. ()

Malarkey

Standardně mě rozcapenost harantů hrozně rozčiluje. Tady ten kluk je ale snad prvním dítětem, u kterého mi jeho rozcapenost vůbec nevadila. Nejenom, že na všechno měl pádnej argument, on ještě k tomu vůbec nebyl blbej. No a jak jsem následně viděl tu holku, tak jsem si říkal, že tohle bude jasná dvojka. Naprosto přirozený příběh ze života dvou naprosto odlišných postaviček, které spojí náhoda. Takové filmy mám hrozně rád, protože takový příběh dokáže napsat opravdu jenom život sám. ()

Aljak

Pekný film o priateľstve medzi mladou dámou a 12-ročným chlapcom, ktorý sa utápal v samote a vlastnej podivnosti. Keby že mal autizmus, aspoň by sa mal načo vyhovoriť, ale takto bol jednoducho len divný. A tou podivnosťou nemyslím jeho nadpriemerný intelekt a talent, ale to že v podstate nemal akúkoľvek snahu zvrhnúť svoju introverciu. Aspoň, že Eleanor sa pre neho stala oporou a v podstate ho zachránila od toho stavu tápania v bezemočnom mori samoty. Ale aby stál celý film len na tomto? Čakal som určite nejakú lepšiu štruktúru a zápletku - nielen stabilný dej o sympatii a priateľstve. Za mňa max. 3*. ()