Mickeyho velká jízda

• USA Get a Horse!

Mickey Mouse a jeho přátelé v krátké grotesce, která kombinuje černobílou retro podobu oblíbených postaviček s moderní a barevnou 3D animací. Krátkometrážní snímek byl v našich kinech uváděn jako předfilm k Ledovému království. (blackJag)

Gemini

Předfilm Frozen, kterým Disneyho studio vzdávalo hold starému Mickeymu (myšlen ten skutečně prapůvodní Mickey Mouse), a který propojoval černobílou grotesku se soudobou 3D animací, a který šlape od začátku až do konce. I když mi s přibývajícím věkem připadá typicky naivně zobrazované brutální násilí čím dál samoúčelnější a ubožejší, nejde filmečku upřít nápad a výbornou práci s ním. Což je něco, co Frozen chybí asi tak jako Tondovi Blaníkovi morální kredit... 80% ()

D.Moore

Senzační nápad a provedení, ale v kině to muselo být ještě lepší. Malá televizní obrazovka zřejmě kouzlu hodně ubrala. ()

Spooner

Výtečný mix starého dobrého Mickeyeho probouzející v divákovi nostalgii s moderním a svižným kabátkem. Lépe už to snad ani propojit nešlo. ()

Stanislaus

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 14.1.2014) Krátkometrážní film promítaný před Ledovým královstvím, který vyniká zejména vizuálním pojetím, které staví na propojení staré a nové animace a je vskutku nápadité a dobře zpracované. Samotný příběh je jednoduchý, ale humorný a svižný, takže já jsem na těch pár minut pěkně pobavil. ()

easaque

retro zábava, která dostala moderní kabát. Mickeyho jsem moc nemusel a tohle můj názor nezměnilo. Určeno dětským a dětinským divákům ;-) Jen 2 hvězdičky a viděl jsem to tady: https://www.youtube.com/watch?v=l5hVruHRYcA [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Ruuzha

Paráda s nádechem retra. Perfektní pocta starým Mickeyovkám. Zasloužená nominace na Oscara v kategorii Krátkometrážní animovaný film. ()

Master19

Pocta "prastaré" animaci nebo reklama na 3D? Je to celkem jedno, důležité je, že to rychle uteče, člověk se pobaví a uvědomí si, jací byli před sto lety animovaní hrdinové psychopatické a sexuálně narušené bytosti. Zlatý Carl Fredricksen... ()

Sdoom

Docela zajímavý kraťas, který si musím znovu pustit ve 3D, protože ve 2D to nemá ten wow efekt, jak by asi mělo. (HD, orig.) ()

HiddenDragon

Predfilmecek k "Frozen". Krasne zkombinovana 2D a 3D animace v retro stylu puvodniho Disneyho Mickey Mouse. Podobne grotesky (akorat pouze 2D) bezi na Disney Channelu a taky jsou dost napadite. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014